8 смертельних повеней ХХ століття Автор: lesya · Опубліковано: 05.12.2013 10:47 · Розділ: Природа

Коли лютує природа, людина безсила. Попри всі досягнення сучасної науки, ми не здатні стримати ураган, зупинити землетрус чи сильний дощ. Залишається лише уповати на Бога та чекати, коли закінчиться стихія.

Звісно, вберегти себе від її проявів можна: де існує загроза землетрусу, укріплюють будівлі, на річках будують дамби, а щоб захисти міста від непрохідних калюж, встановлюють системы поверхностного водоотвода, та все це – безглузді дурнички, якщо природа прогнівиться по-справжньому, перетворивши такі життєво необхідні нам речі, як вода, в руйнівні стихії.

І якщо інші стихії передбачити можна – сейсмологи розробляють все нові технології для передбачення землетрусів, то повені та паводки передбачити практично неможливо. Результат вражаючий та вкрай невтішний: тисячі смертей, мільйони скалічених доль. В ХХ столітті, як свідчать історичні дані, водна стихія розгулялася не на жарт, отож повеней було чимало. Поговоримо про найбільші з них.

1. У 1966 році в Італії сталася страшенна повінь – ріки По та Арно вийшли з берегів, знісши захисні дамби та повністю затопивши Пізу і Флоренцію. Повінь знищила п’ять тисяч будинків та 6000 підприємств. Непоправної шкоди було завдано й місцевим витворам мистецтва.

Повінь в Індії
Повінь в Індії

2. Потрапив до списку й Дніпро, який у 1931 році вийшов з берегів, заливши територію в дванадцять кілометрів – від Могильова до Запоріжжя. В регіоні виникла загроза голоду, оскільки воді змила кілька продовольчих фабрик та забрала дах у кількох тисяч сімей.

3. У 1953 році повінь затопила одразу кілька країн північного моря. Рівень води в морі піднявся на цілих шість метрів більше, ніж середньостатистичний показник, і узбережжя Данії, Великобританії, Норвегії, Бельгії та Німеччини було затоплено. Всього під час повені загинуло більше 2500 осіб. Постраждала і Голландія.

4. У 1983 році лихо прийшло в Таїланд. Мусонні дощі, які лилися цілих три місяці, завдали країні збитків на півмільярда доларів, забравши життя 10 000 осіб.

5. Не оминемо увагою і тихоокеанське узбережжя Японії, де в 2011 році внаслідок цунамі загинуло 23 000 осіб. Висота вбивчої хвилі склала 40,5 метра. Прибережні райони опинилися повністю паралізовані та відірвані від життя. Збитки, які понесла країна, не вимірюються грошима…

6. Однією з найбільших повеней в історії стала повінь на річці Міссісіпі. В 1927 році води ріки та її приток вийшли з берегів, затопивши територію десяти штатів. В деяких місцях глибина затоплених територій сягала десяти метрів. Кількість загиблих від повені людей, за окремими даними, становить півмільйона осіб, ще 650 тисяч втратили дах над головою.

7. У 1970 році постраждала Індія – зруйновані комунікації та залізничні сполучення, північ країни відірвана від життя… 500 000 осіб навіки поховали смертельні води ріки Коси.

8. 1931 рік став трагічним для Китаю. Територія в 300 тисяч квадратних кілометрів була вкрита водою – це розгулялася ріка Янцзи. 140 тисяч загиблих і чотири мільйони зруйнованих будинків…


Інші новини розділу