Неандертальці ділили печеру на кімнати Автор: lesya · Опубліковано: 04.12.2013 22:51 · Розділ: Наука

Це НЕ помешкання неандертальця :-) (фото з www.neptuor.com)
Це НЕ помешкання неандертальця :-) (фото з www.neptuor.com)

Намагаючись достеменно з’ясувати, як жили наші предки, як влаштовували своє повсякденне існування та як будували взаємини між собою, вчені проводять все нові й нові дослідження, в результаті яких на поверхню випливають нові, досить-таки цікаві подробиці. Нещодавно, приміром, досліджуючи печери Бальці-Россі в Італії, де, за твердженням учених, неандертальці мешкали протягом не одного тисячоліття, археологи виявили, що стародавні люди ділили печеру на кімнати.

Так, як би дивно це не звучало, але неандертальці вміли організовувати свій простір, ділячи його на функціональні частини. А це, переконані антропологи, є яскравим свідченням того, що стародавні люди були набагато розумнішими, аніж вважалося до цього часу. Відповідного висновку дійшли дослідники з Колорадського університету, розташованого в Денвері.

Поширену до цього часу думку, ніби неандертальці не ділили печеру на кімнати, взявся спростувати Жюльєн Ріель-Сальваторе (Julien Riel-Salvatore), вчений університету в Денвері. За основу своїх припущень він взяв результати досліджень, проведених в печерах Італії, які вважаються колишнім осередком неандертальців.

Антропологи вважають, що печери стародавніх людей ділилися на три зони. Одна з них, розташована у верхній частині житла, виконувала роль кухні. Свідченням цього є виявлені фахівцями викопні останки тварин, а також залишки вохри, яку первісні люди застосовували для вичинки шкіри. Крім того, вона виконувала роль клею та антисептичного засобу. Друга зона, найбільша за площею, призначалася для вогнища. Саме тут збиралася вся родина, тут вона й спала. А ось третя «кімната» призначалася для виготовлення кам’яних знарядь, і в ній, за припущенням учених, було найбільше сонячного світла. Інформація про це з’явилася в повідомленні Колорадського університету в США.

Незважаючи на отримані результати, дослідження триває: вчені сподіваються знайти ще багато чого цікавого.

«Наше дослідження триває, але те, що нам вдалося виявити вже на сьогоднішній день, є яскравою демонстрацією припущення, ніби неандертальці дотримувалися певної логіки при організації свого житлового простору. А це говорить тільки про те, що стародавні люди були більш розумними, ніж прийнято сьогодні вважати», - додає на завершення Ріель-Сальваторе.

Джерело: http://ria.ru/

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.