Середовище у вусі ідеальне для вирощування рослин Автор: lesya · Опубліковано: 02.12.2013 16:59 · Розділ: Природа

В нашому організмі ціла купа бактерій та мікроорганізмів, які дозволяють життєво важливим функціям відбуватися як належить, що й забезпечує сам процес життєдіяльності.

І ось нещодавно з’ясувалося, що вони, ці мікроорганізми, забезпечують сприятливе середовище не лише для діяльності наших органів, але й сіють життя в дещо інших, не притаманних людському організму виявах. Так, нещодавно китайським медикам довелося мати справу з досить цікавим явищем - їм прийшлося видалити з вуха півторарічної дівчинки розквітлу кульбабку.

Те, що зерно кульбаби не просто проросло, але й з нього виросла повноцінна рослина, неабияк здивував пекінських медиків. Сама квітка змогла дорости до двох сантиметрів у довжину, та спеціалістам вдалося її видалити без будь-яких ускладнень.

Батьки дівчинки пояснили лікарям, що насінина кульбаби потрапила у вушний прохід дитини десь чотири місяці тому. Але деякого часу ніякого дискомфорту це їй не доставляло.

Та недавно кульбаба почала рости, дитина весь час плакала, бо її свербіло вухо. Тоді батьки вирішили звернутися до лікаря, тим більше, що наявність чужорідного тіла всередині вуха можна було визначити неозброєним оком.

Медики розповіли, що зволікати з операцією було неможливим – через деякий час могли б виникнути набагато серйозніші ускладнення. Квітка могла б стати причиною підвищеного тиску всередині черепної коробки, що в результаті могло б вилитися у внутрішні кровотечі. Вчені також додають, що вологість та тепле середовище, які є у вусі, й стали сприятливим середовищем для росту рослини.

У даному контексті зауважимо, що науці вже відомі випадки, коли насінини проростали в тілах людей. Та ці випадки трапляються нечасто. Так, зовсім недавно 75-річний чоловік з Массачусетсу протягом кількох місяців страждав від проблем з диханням. Йому поставили діагноз емфіземи, та його стан різко почав погіршуватися.

Вчені одразу ж взялися за ретельне обстеження чоловіка. Виявилося, що у чоловіка рак: на рентгенівській плівці на лівій легені можна було помітити темну пляму. Та разом з цим аналізи в чоловіка були добрими - абсолютно ніяких ракових клітин в його організмі виявлено не було.

Вченим довелося проводити ще один аналіз. Цього разу вони з’ясували, що одній із легенів чоловіка проріс горох. На момент проведення обстеження паросток виріс до 1.5 сантиметрів.

Джерело: http://www.meddaily.ru/a

Інші новини розділу