В Болгарії запущено сайт, покликаний вберегти іноземців від шахрайства з нерухомістю Автор: lesya · Опубліковано: 02.12.2013 11:44 · Розділ: Цікаві факти

Високі ціни на нерухомість Україні змушують багатьох наших співвітчизників всерйоз замислитися над купівлею будинків та квартир за кордоном – ціни дешевші, а перспектив більше, як мінімум, в декілька разів.

Однією з найпопулярніших країн в плані придбання нерухомості є Болгарія: природні особливості цієї країни, високий рівень сервісу, а також популярність відпочинкового туризму обіцяють чималий прибуток власникам помешкань, які здаються в оренду. Натомість любителі відпочивати у цій країні можуть солідно зекономити: заплативши раз за житло, ви зможете без перешкод щороку приїжджати до моря на відпочинок.

Тим не менше, не варто думати, що в Болгарії аферистів немає – їх точно стільки, скільки й у нас на Україні. А це означає, що перед тим, як купить квартиру в Болгарии, варто добре ознайомитися з тонкощами роботи та обманними схемами місцевих злочинців.

Афери в цій країні відбуваються не з таким розмахом, як у нас, та все-таки відкусити у вас 1000-2000 євро багато хто, повірте, постарається.

Тому запам’ятайте кілька простих правил, які допоможуть вам не залишитися з носом.

- Ретельно та уважно оглядайте об’єкт нерухомості, перевірте наявність та справність усіх комунікацій самостійно – не варто сліпо довіряти ріелтору: його головна мета – продати дім і заробити на цьому грошей. Зрозуміло, що він намагатиметься приховати певні недоліки.
- Заручіться підтримкою адвоката, який добре володіє болгарською та російською або українською мовами – так ви уникнете неточностей та непорозумінь, а також не станете маріонеткою в руках недобросовісного продавця.
- Намагайтеся мати справу з перевіреними агентствами нерухомості. Нехай і доведеться дорожче заплатити, та ризик бути обманутим ви зведете до мінімуму.
- Уважно перечитуйте все, що підписуєте - навіть найменший недогляд може добряче спорожнити ваш гаманець.

До речі, афери з нерухомістю в Болгарії в останні роки, коли попит на квартири зріс, стали настільки частими, що уряд країни вирішив запустити сайт, покликаних вберегти іноземців від злочинної діяльності деяких елементів. Проект отримав назву www.property-in-bulgaria.bg, а розпочав він роботу ще в минулому році.

Ресурс доступний трьома мовами – болгарською, російською та англійською, і він покликаний розповісти іноземним громадянам про способи та порядок купівлі нерухомості в Болгарії, а також про найпоширеніші методи шахрайства. Презентувала сайт Діана Ковачева, міністр правосуддя країни.


Інші новини розділу