Зараз відбувається другий етап моніторингу вузів в Росії Автор: kseniya_www · Опубліковано: 01.12.2013 20:43 · Розділ: Освіта

Продовжується і далі оцінка ефективності вузів. Черговий етап пройде з 18 по 23 листопада цього року. До складу груп, які покликані оцінити якість надавайте освіти, входять представники органів влади та провідних університетів Росії, а також інші представники органів системи освіти.

Комісії, які задіяні в оцінці вищих навчальних закладів, повинні в результаті скласти свою думку щодо 38 державних вузів, 123 - недержавних та 254 філій вузів. Для вузів, які будуть дізнався неефективними, будуть задіяні спеціальні програми, покликані оптимізувати їх діяльність, деталі можно прочитати тут.

Як запевнив заступник міністра освіти і науки Російської Федерації Олександр Климов, всі результати моніторингу закладів вищої акредитації будуть відображені у всесвітній мережі, а майбутні абітурієнти та їхні батьки зможуть самі вирішити, де стоїть продовжити освіту.

Остаточні висновки будуть зроблені тільки в грудні цього року, тоді й буде зрозуміло, які вузи є ефективними, а які - ні.

Моніторинг з боку Міністерства освіти із залученням громадськості покликаний навести деякий порядок у цій сфері, стимулювати навчальні заклади, які з тих чи інших позицій не дотягують до всеросійських мірок, відповідати загальфедеральним параметрам. Вища освіта в країні має відповідати своїм рівнем, незалежно від того, в якому місті вона отримано.

В Україні ж перша хвиля моніторингу привела до зменшення кількості навчальних закладів, які випускають бакалаврів, не маючи 3 та 4 рівня акредитації. Якими будуть в Україні заходи по покращенню рівня освіти - поки невідомо.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.