«Бі-Бі-Сі» склала рейтинг найбільш незвичних музеїв Великобританії Автор: lesya · Опубліковано: 30.11.2013 09:45 · Розділ: Цікаві факти

Фото з www.i-staple.ru
Фото з www.i-staple.ru

Нещодавно співробітники британської телерадіокомпанії «Бі-Бі-Сі» вирішили скласти своєрідний рейтинг найбільш оригінальних музеїв Великобританї. На першому місці опинився Музей олівців, розташований в містечку Keswick.

В Британії чимало місць, які вирізняються з-поміж інших своєю неординарністю, приваблюючи натовпи бажаючих їх відвідати. Тут є досить незрозумілі для нас пам’ятники, цікаві статуї, незвичні будівлі та дивовижні музеї. Незважаючи на доволі дивні на перший погляд експонати, в деяких музеях ви можете почути багато цікавого, та для цього потрібно досконало володіти английским языком, інакше все те, про що говорить екскурсовод, залишиться для вас недоступним.

Список найоригінальніших музеїв Британії за версією BBC очолив Музей олівців. Тут можна побачити не лише чимало цікавих експонатів – надзвичайно цікава й сама історія його появи, спричинена масовим видобуванням в цій місцевості графіту. Згідно з легендою, в 15 столітті в цій місцевості стався надзвичайної сили ураган. Він повалив силу силенну дерев, та коли місцеві мешканці вирішили скористатися деревиною, вони помітили біля коріння викорчуваних дерев чорний матеріал. Його почали використовувати для позначення овець, а потім тут налагодився видобуток графіту. І налагодився такої мірою, що в 17-19 століттях ця місцевість була єдиною в ціліц Британії, де добували цей цінний матеріал.

Саме тому тут з’явився Музей олівців. Найоригінальнішим його експонатом вважається найбільший у світі олівець завдовжки 26 футів (майже 8 метрів), який красується на стіні біля вхідних дверей музею.

Друге місце дісталося Музею капелюхів, розташованому в Стокпорті. Музей, відкритий в 2000 році, став частиною проекту, спрямованого на відродження виробництва капелюхів вікторіанської епохи. Тут представлено безліч цікавих експонатів, привезених з усього світу. В Музеї капелюхів ви можете не лише помилуватися капелюхами, але й відвідати театральні вистави, ознайомитися з вікторіанською технологією виготовлення цього предмету гардеробу тощо.

Третє місце у списку дісталося Музею газонокосарок. Музей має кілька філій, розташованих по всій Британії. Кожен відвідувач отримує унікальну можливість сісти за кермо екскаватора та побовтатися в купі бруду.

Серед незвичних музеїв країни варто відзначити Музей собачих нашийників, який зібрав в основному середньовічні експонати, що заслуговують називатися справжніми витворами мистецтва. Є тут і Музей плюшевих ведмедів, що зібрав ведмедиків, які належали знаменитим історичним особам та були свідками важливих історичних подій.


Інші новини розділу