У Голландії бездомним платитимуть зарплату пивом Автор: lesya · Опубліковано: 29.11.2013 21:33 · Розділ: Події у світі

Досить цікавий підхід до боротьби зі злочинністю та алкоголізмом серед бездомних продемонструвала влада Голландії – алкоголікам, в яких немає даху над головою, запропонували роботу, на якій виплачуватимуть зарплату… пивом. Бездомні, схоже, поки що задоволені.

Працювати бездомним доведеться двірниками. За свою тяжку роботу вони отримуватимуть по 10 євро щодня, по п’ять пляшок пива та по половині пачки сигарет. У такий спосіб влада сподівається скоротити злочинність в деяких регіонах столиці.

Голландія вже тривалий час славиться доволі вільними моральними устоями. Вона є однією з небагатьох країн, в якій дозволено курити марихуану. А вулиця червоних ліхтарів і зовсім стала притчею во язицех. І якщо все це на перший погляд може видатися жахливим (наркотики, проституція), то в реальності все по-іншому: дозвіл на вживання легких наркотиків суттєво скорочує обсяги грошового обігу на чорному ринку. Це щось на зразок сухого закону, який приймали в СРСР: пити менше не стали, а ось чорний ринок розрісся до неможливості.

Власне, з цієї сторони влада підійшла й у справі з бездомними. Останнім часом мешканці одного з районів Амстердама, розташованого неподалік міського парку Oosterpark, почали все частіше скаржитися на розгул безхатченків та пияків, які заполонили цю колись спокійну місцину. Тепер же тут навіть вдень пройтися страшно: бездомні сидять на лавках, з криками кидаються до перехожих, випрошуючи копійку, жебракують, а часом взагалі влаштовують грабежі.

І ось міська влада пішла назустріч цим людям. Їм запропонували роботу двірників, за яку ще й платитимуть улюбленим напоєм багатьох із них – пивом.

Всього в день видаватимуть п’ять пляшок пива: дві вранці, щоб горе-робітники могли похмелитися, дві в обід та одну увечері.

Робота прийшлася по душі багатьом безробітним мешканцям місцевого парку. Тим більше, що сюди можна з’являтися напідпитку, та ще й працювати доводиться не п’ять, а всього три дні на тиждень.

Та що найцікавіше: такий підхід виявився доволі дієвим: самі учасники програми зізналися, що, незважаючи на те, що в них тепер завжди в наявності алкоголь, у багатьох охота брати зарплату пивом відпала – після тяжкого робочого дня залишається одне бажання – відпочити.

До речі, проблема безробіття всерйоз турбує країни ЄС. Практично всі країни-учасниці коаліції зіткнулися з цією проблемою, а рівень безробіття в ЄС встиг встановити кілька рекордів.

Джерело: http://www.nobel.kiev.ua/

Інші новини розділу