Як допомогти дитині підвищити успішність в школі Автор: lesya · Опубліковано: 29.11.2013 10:29 · Розділ: Освіта

Фото з www.zpapa.ru
Фото з www.zpapa.ru

В більшості випадків діти, яким подобається відвідувати школу, досягають чималих успіхів у навчанні. Здебільшого вони отримують високі оцінки практично по всіх предметах, і щодня охоче йдуть до школи. Та у кожної дитини свої індивідуальні здібності та переваги, і не всі можуть з однаковою швидкістю й успішністю засвоювати шкільну програму.

Що ж робити, коли ваша дитина систематично отримує низькі оцінки і не хоче ходити до школи? Не поспішайте опускати руки та впадати у відчай з приводу того, що в дитини розумові здібності та інтелект кульгають – справа зовсім не в цьому, а в способах подачі матеріалу.

Так, одні діти миттєво схоплюють матеріал, використовуючи зорову пам’ять. Для них потрібно писати на дошці, систематизувати матеріал, виділяючи важливі пункти червоним чи жирним шрифтом. Допомогти засвоїти вивчене можуть підручники з готовими домашніми завданнями - гдз 7 класса, як і, зрештою, для учнів всіх інших вікових категорій, пропонують не лише готові рішення та відповіді, але й детальні пояснення та чітко структурований і грамотно оформлений візуально матеріал, який допоможе школяру не лише краще запам’ятати, але й систематизувати здобуті знання.

Буває так, що вчителі скаржаться батькам на те, що їхні діти розмовляють на уроках. Не поспішайте сварити дитину – можливо, основним механізмом запам’ятовування у неї є слухова пам’ять, і розмови на уроці є переказуванням почутого від учительки – таким чином підсвідомість спонукає малюка до кращого запам’ятовування. З такими дітьми варто обговорювати прочитане вголос.

Є діти, які для успішної роботи вимагають надмірної активності. Їм просто необхідно робити перерви для активних ігор та занять.

На жаль, шкільна програма та особливості нашої системи освіти нездатні врахувати інтереси та особливості кожної дитини, тому батькам доводиться братися за справу самостійно. Щоб допомогти дитині підвищити успішність в школі, вам слід ретельно вивчити її смаки та уподобання.

По-перше зверніть увагу на атмосферу в школі: якщо в дитини конфлікти чи напружені взаємини з кимось із вчителів чи з однокласниками, спробуйте з’ясувати, в чому справа і виправити ситуацію, адже в таких умова дитина не захоче вчитися.

По-друге, зверніть увагу на навколишню атмосферу: комусь краще виконувати завдання в абсолютній тишині, а хтось набагато краще засвоює матеріал на свіжому повітрі. Треті справляються краще під неголосну музику – потрібно вибрати найкращий для вашої дитини варіант.

Наступний момент – час доби, коли дитина береться за уроки. У кожного з нас є свій біологічний годинник,тому виконання найскладніших завдань та вивчення великого обсягу матеріалу заплануйте на час максимальної працездатності дитини.

Дайте дитині трохи більше волі – хоче розв’язувати задачі на підлозі, нехай розв’язує: якщо їй так комфортно (а навряд чи дитина свідомо вибере некомфортну позу), то й успішність її підвищиться.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.