7 способів підготуватися до іспиту швидко та ефективно Автор: lesya · Опубліковано: 29.11.2013 09:11 · Розділ: Освіта

Екзамени – складний період в житті школярів та студентів. Безсонні ночі, надмірне хвилювання, сльози та радість – що це таке, знає кожен випускник школи та студент. І незважаючи на те, що сьогодні екзамени відбуваються в іншому форматі - в Україні це незалежне тестування, в Росії - ЄДІ, відмінному від того, в якому складали іспити, скажімо, наші батьки, іспити залишаються іспитами, і вони вимагають від випускників максимальної концентрації здобутих знань та мобілізації моральних сил.

Проте на сьогоднішній день система освіти як у російських, так і в українських школах далека від досконалості. Та й не всі вчителі однаково відповідально ставляться до уроків, як і не всі батьки однаково ретельно контролюють навчальний процес. Як результат – перед самим екзаменом виявляється, що вчити потрібно все спочатку.

Якщо ви завчасно помітили, що ваша дитина не засвоює матеріал на сто відсотків, краще їй в цьому допомогти. Ідеальний варіант – скористатися послугами центра подготовки к ЕГЭ – досвідчені фахівці підготують дитину до здачі екзаменів не лише інформаційно, але й на духовному рівні. Та якщо ви проґавили момент, і до екзамену залишилися лічені дні, скористайтеся нашими порадами, які допоможуть вам максимально ефективно використати час. Отож вам стануть в пригоді:

1. Тиша та спокій. Не варто надіятися на те, що ви вивчите матеріал, слухаючи музику чи перебуваючи безпосередньо на уроках. Запам’ятайте: одна година, проведена в тиші, дозволяє засвоювати куди більше матеріалу, ніж три години серед шуму.

2. Організація. Для засвоєння матеріалу просто необхідна організація. Якщо на вашому столі (серед зошитів, підручників, конспектів, документів тощо) панує безлад, ви більше часу витрачатимете не на вивчення предмета, а на пошук потрібної інформації. Тому наявну інформацію необхідно систематизувати.

3. Перерви. Не варто відмовлятися від перерв, навіть якщо часу залишилося обмаль. Чим довше ви сидітимете за книжками без відпочинку, тим більше ви втомитесь, а це означає, що ваша пам’ять та концентрація кудись подінуться, а продуктивність суттєво знизиться. Вистачить десятихвилинної перерви, і за цей час організм відновить свої сили.

4. Графік. Повірте, варто скласти графік своїх занять заздалегідь, а не в останню ніч перед екзаменом. Так ви зможете засвоювати матеріал невеликими порціями, не напружуючись.

5. Методика. Кожен предмет засвоюється краще за якоюсь методикою. Вам варто цю методику відшукати: щось легше вчити з графіками і таблицями, щось краще засвоюється на конкретних прикладах.

6. Шпаргалки. Шпаргалки допоможуть вам запам’ятати матеріал. Справа в тому, що у більшості з нас добре розвинені м’язова та зорова пам’ять. Крім того, в процесі написання шпаргалок ви аналізуєте, систематизуєте матеріал, вибираєте головне – чудовий метод запам’ятати вивчене.

7. Будьте реалістом. Якщо часу залишилося й зовсім обмаль, не варто хапатися за все одразу: виберіть матеріал, який ви знаєте найгірше, або ж кілька загальнотематичних статей. Не варто сподіватися, що за кілька годин ви зможете освоїти три-чотири підручники.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.