Вчені з'ясували, скільки коштує щастя Автор: lesya · Опубліковано: 28.11.2013 22:50 · Розділ: Життя

Виявляється, щастя можна купити за гроші. Та не думайте, що всі мільярдери щасливі – виявляється, грошей може бути забагато. І оптимальна сума для того, щоб стати щасливим, навіть натяку не містить на мільйони.

І це не просто собі чиєсь припущення, а факт, підтверджений статистикою. Відповідне дослідження проводилося групою британських та американських учених. Дослідники помітили доволі цікавий взаємозв’язок: виявляється, між показником середнього ВВП країни з розрахунку на душу населення та індексом щастя цього населення існує безпосередній зв’язок. Результати дослідження опублікувало видання The Independent.

Провівши низку важливих підрахунків, вчені з’ясували, що рівень щастя, зафіксований в середньому серед громадян країни, росте разом з рівнем доходів на душу населення. Це мало б означати, що чим більше ми заробляємо, тим щасливішими почуваємося. Та це не зовсім так.

За словами автора статті Джеймі Меррілл, що коментує результати дослідження, рівень відчуття щастя починає знижуватися, коли наше збагачення дозволяє нашій свідомості підвищувати запити.

Відповідне дослідження проводилося спеціалістами з університету Уоріка у співпраці з колегами з університету Міннесоти.

Згідно з отриманими результатами, точка щастя для населення багатьох країн вимірюється доходом в 22 100 фунтів на душу населення. Цієї суми вистачає на те, щоб гарно одягатися, купувати якісні продукти харчування, оплачувати за житло та відпочивати. Якщо ж людина починає заробляти більше, у неї з’являються нові потреби - купити чи переїхати в нове помешкання, поступити вчитися в більш престижний заклад, купувати дорожчі споживчі товари. Замість жаданого заспокоєння та очікуваної радості, все це посилює тривожність та стрес.

З приводу отриманих результатів Евхеніо Прото, один з авторів дослідження, зазначив наступне: «Економіка, яка вселяє в громадян великі запити, не може бути по-справжньому поганою, та розрив між реальним доходом і мріями підриває задоволеність життям». Звідси й досить-таки неочікувані результати.

Дослідник також підкреслив, що на рівень відчуття щастя сильно впливає майнова нерівність: «Не викликає ані найменшого подиву те, що найщасливішими країнами виявилися Данія, Швеція і Фінляндія, які лідирують за справедливістю розподілу доходів. Адже якщо містер Джонс багатший за тебе, а ти не в силах йти з ним в ногу, зможеш ти відчувати себе щасливим?..».

Джерело: http://inopressa.ru/

Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.