Новий штам ВІЛ вбиває ще швидше Автор: lesya · Опубліковано: 28.11.2013 20:21 · Розділ: Медицина

Епідемія СНІДу сьогодні розгулялася до неможливості: щороку сотні тисяч людей в світі помирають від СНІДу, а ще кілька мільйонів щороку заражаються інфекцією. Не дивно, що з кожним днем кількість коштів, виділених на фінансування досліджень цього смертельно небезпечного захворювання, зростає, принаймні в розвинених країнах, з’являються нові методики та препарати, здатні продовжити життя ВІЛ-інфікованим та вберегти від зараження здорових людей.

І кожного разу вчені намагаються потішити хворих та їхніх близьких якимось новим лікарством чи результатами чергового дослідження, які ось-ось дозволять винайти препарат, що зможе повністю вилікувати від СНІДу. Проте є й невтішні результати: нещодавно, для прикладу, дослідники виявили особливо небезпечний штам ВІЛ, що отримав назву А3/02. Його небезпека криється у найбільшій хвороботворності – з моменту зараження цим вірусом до розвитку СНІДу проходить всього 5 років.

Відповідне дослідження проводилося шведськими вірусологами. Їм вдалося виявити особливий варіант вірусу імунодефіциту, повідомляє видання Journal of Infectious Diseases.

Як відомо, від моменту зараження до прояву СНІДу проходить досить тривалий проміжок часу – вірус дрімає в організмі близько десяти років. Проте виявлений шведами штам викликає розвиток захворювання вже через п’ять років.

Виявлений фахівцями штам є змішаним варіантом штамів ВІЛ 02AG і A3 – ці віруси поширені в Гвінеї та на заході африканського континенту.

Тепер вчені намагаються з’ясувати, чи вдалося небезпечному вірусу проникнути в Європу. Ситуація особливо загрозлива у контексті того, що віруси здатні сполучатися між собою, утворюючи в організмі людини нові, куди агресивніші варіанти. І медики про це повинні знати в першу чергу.

На сьогоднішній день проблема ВІЛ/СНІДУ в цілому світі стоїть дуже гостро. Щороку мільйони осіб інфікуються вірусом, мільйони помирають. Близько одного відсотка населення нашої планети інфіковані вірусом, і цей показник з кожним роком зростає.

Більше того, в одній лише Росії щогодини в середньому вісім осіб заражаються СНІДом. А за добу їх назбирується 169-170…

Переважна більшість людей в Росії заражаються через наркотики, трохи менше - через незахищений секс. І приблизно 1-2 людини щодня інфікуються в результаті переливання крові та в лікарнях.

Джерело: http://ria.ru/s

Інші новини розділу