На минулому тижні в світі відзначили Всесвітній день туалету Автор: lesya · Опубліковано: 28.11.2013 18:04 · Розділ: Суспільство

На минулому тижні у світі відбувся Всесвітній день туалету. Вперше його відзначили ще в 2002 році, однак лише цього року свято було офіційно визнане представниками Організації Об’єднаних Націй. ООН видало спеціальну резолюцію, згідно з якою тепер Всесвітній день туалету відзначатиметься щорічно, 19 листопада – у такий спосіб члени організації намагаються привернути увагу світової громадськості до проблем третини людства, позбавленої нормальних санітарних умов.

Проблема антисанітарії на сьогоднішній день стоїть насправді гостро. Щохвилини в світі гине одна дитина через діарею, викликану відсутністю елементарних засобів гігієни. Коментуючи введення свята, генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун зазначив, що в обов’язки всіх членів входить намагання зробити загальний доступ до санітарії пріоритетом глобального розвитку.

Що ж стосується самого свята, то воно цього року справило свій дванадцятий день народження. Засновано його було з ініціативи Сінгапуру – саме в цьому місті розташована штаб-квартира Всесвітньої організації туалетів. Сьогодні членами організації є більше п’яти сотень компаній з 86 країн світу.

19 листопада 2002 року Всесвітній день туалету (World Toilet Day) було відзначено вперше, хоча рішення про його святкування прийняли ще в 2001 році в рамках чергової конференції, яка проходила в Сінгапурі й присвячувалася проблемам туалету.

Чому саме Сінгапур став місцем проведення конференції? Виявляється, саме це місто славиться славиться бездоганно чистими туалетами. Всього на з’їзді були присутні більше двох сотень делегатів з країн Азії, Європи та Північної Америки. Всі вони були представниками 17 національних туалетних асоціацій.

В рамках з’їзду делегати намагалися привернути увагу світу до гострих проблем антисанітарії та відсутності туалетів. В результаті й було вирішено щороку відзначати день, присвячений туалетам, та лише сьогодні воно отримало офіційне визнання.

В наш час це дивне та на перший погляд безглузде свято покликане служити нам нагадуванням, що в світі близько 40% населення позбавлені можливості справляти свої природні потреби в спеціально відведених для цього місцях через відсутність цих самих місць. В рамках святкування різні країни світу проводять акції та заходи, покликані донести серйозність цієї проблеми до кожного з нас. Адже всього невеликі пожертвування мільярдерів та багатих світу цього могли б докорінно змінити ситуацію.

Джерело: http://www.vesti.ru/

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.