8 ознак поганого репетитора Автор: lesya · Опубліковано: 28.11.2013 12:19 · Розділ: Освіта

Фото з shkolazhizni.ru
Фото з shkolazhizni.ru

Всі ми - люди різні, зі своїми уподобаннями, розумовими можливостями і талантами. Для реалізації наших можливостей та вияву індивідуальності часом не вистачає простору – живемо ж бо ми у суспільстві, орієнтованому на загал. І якщо в дорослих є нехай і невеликі, та все ж можливості реалізувати свій індивідуальний потенціал, не вибиваючись при цьому за межі лдозволеного, то в дітей, принаймні у нас в країні, таких можливостей практично немає. В першу чергу це стосується освіти, орієнтованою на середньостатистичного школяра.

Так, система освіти не враховує майже геніальних здібностей дитини до вивчення того чи іншого предмету або ж її нездатність освоювати інші. Саме тому батькам доводиться контролювати процес, звертаючись за допомогою до репетиторів. Так, репетитор по русскому языку допоможе дитині зі схильностями до точних наук, а для гуманітаріїв чудовою можливістю підвищити загальну успішність стане репетитор з математики.

Проте репетитори – задоволення недешеве, і дуже б не хотілося платити гроші за відсутність результатів. Щоб зрозуміти, який рівень професіоналізму у вашого репетитора, однієї зустрічі недостатньо. Проте після серії занять фактори, наведені нижче, повинні вас насторожити і змусити замислитися над зміною викладача.

- Викладач відходить від теми заняття. Так, заняття, присвячены розмовам про вашу родину,місце роботи батьків учня чи якісь історії з життя самого репетитора – звісно, може й цікаві, але безрезультатні – ви платите гроші за інше, а конкретніше – за вивчення матеріалу по тому чи іншому предмету.
- Якщо на заняттях більша частина часу відводиться самостійній роботі учня, такі заняття побудовані невірно. Самостійна робота – це те, чим дитина повинна займатися удома, репетитор же повинен перевірити домашні завдання, розтлумачити незрозумілі моменти та більше часу відвести на вивчення і пояснення нового матеріалу.
- Репетитор, який кожного разу дає одні й ті самі завдання, змушує перекладати однотипні тексти, - поганий репетитор: ви не повинні тупцювати на місці, а маєте йти вперед, а якщо якийсь матеріал засвоюється погано, викладач повинен змінити методику, а не збільшити кількість платних! уроків, присвячених вивченню однієї теми.
- Якщо репетитор не перевіряє домашні завдання, женіть геть такого репетитора. Адже ваші старання вдома просто зводяться нанівець.
- Якщо ви помітили, що репетитор дав вашій дитині невірну інформацію, задумайтесь над тим, чи варто платити гроші такому «професіоналу», тим більше, якщо таке відбувається систематично.
- Нудні заняття також повинні вас насторожити. Дитині на уроках має бути цікаво, інакше інтерес до навчання або пропаде, або взагалі не появиться.
- Якщо репетитор не може пояснити незрозумілий матеріал або уникає відповіді на конкретне запитання, скоріше за все, його кваліфікацію можна поставити під сумнів.
- Хороший репетитор повинен бути делікатним. Він ні в якому разі не має прямо вказувати дитині на її нездатність до вивчення мов чи погану пам’ять, для прикладу.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.