Плюси і мінуси навчання за кордоном Автор: lesya · Опубліковано: 28.11.2013 11:20 · Розділ: Освіта

На жаль, на сьогоднішній день рівень освіти в нашій державі далекий від ідеалу. Недосконала система освіти, корупція та хабарництво у вищих навчальних закладах – все це породжує бажання у наших студентів відправитися на навчання за кордон. Австрія, Німеччина, Чехія, Польща та Франція – всі ці країни пропонують українцям досконале навчання з міжнародним дипломом. А міжнародний диплом, як ви знаєте, відкриває широчезні перспективи для працевлаштування в майбутньому.

Проте не все так гладко,як може видатися на перший погляд, і в навчання за кордном є свої недоліки. Та почнемо ми все-таки з переваг.

- Вирушаючи на навчання за кордон, ви отримаєте такі необхідні для успішного просування в житті статус та престиж. Вже сам факт того, що ви є випускником зарубіжного вузу – незалежного від того, добре ви там вчилися, чи ні, підвищить ваші шанси влаштуватися на хорошу роботу в Україні як мінімум в декілька разів у порівнянні з випускниками вітчизняних вузів.

- На превеликий жаль поступити на денну чи заочну форми навчання з державним забезпеченням на деякі спеціальності практично неможливо без зв’язків та грошей. Навіть якщо у вас є знання, скоріше за все, заповітне місце дістанеться комусь іншому, у кого батьки з набитими дощенту гаманцями. У даному контексті все більше студентів звертають увагу на бесплатное обучение за границей, яке стало чи не єдиною можливістю з користю використати знання, здобуті в школі, не розчарувавшись в потрібності освіти.

- Вирушаючи на навчання за кордон, ви можете бути упевнені, що досконало оволодієте мовою тієї чи іншої країни. І це без курсів та репетиторів - що як не мовне середовище може створити умови для швидкого та досконалого вивчення іноземної мови.

- Ставши студентом закордонного вузу, ви отримаєте унікальну можливість працювати на новітньому обладнанні. А це означає, що шлях до власних відкриттів та досягнень значно полегшиться.

- Ще однією перевагою навчання за кордоном є безцінна практика – вас братимуть на стажування у великі і престижні компанії, адже лише так ви зможете освоїти навики успішної співпраці, про що в нас і мріяти не доводиться.

Проте освіта за кордоном має і свої мінуси.

- Для багатьох прикрим виявляється фінансовий аспект – якщо безкоштовна освіта вам недоступна, заплатити за рік навчання доведеться набагато більше, ніж у найдорожчому українському вузі. До цього додається плата за найм помешкання, і, звісно ж, витрати на дорогу.

- Багато вітчизняних студентів стикаються з візовою бюрократією. Далеко не всі країни охоче видають візи нашим співвітчизникам, тому іноді приходиться з певною періодичністю перетинати кордон, щоб оновити візу.

- Якщо у вас схильності до вивчення іноземних мов не на висоті, з початком навчання ви можете зіткнутися з мовним бар’єром: відсутність розуміння навчального процесу знизить вашу успішність в кілька разів.

- Ще однією проблемою є складнощі адаптації. Інша країна – це інша культура та зовсім інші традиції. Вчорашнім школярам, які опинилися далеко від рідних, складно звикнути до нового місця проживання та умов навчання.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.