Рейтинг найбільш прибуткових компаній в Україні Автор: lesya · Опубліковано: 28.11.2013 09:41 · Розділ: Економіка

Фото з vlasti.net
Фото з vlasti.net

Умови для ведення бізнесу в Україні склалися, м’яко кажучи, не надто сприятливі. Незважаючи на те, що за деякими показниками економіка України покращила свої показники, все ж недосконала система оподаткування, високий рівень корупції, відсутність чіткого формулювання низки законодавчих норм – все це суттєво утруднює ведення бізнесу в нашій державі. Крім того, через високі податки та низку інших обмежень важко втілити в життя новаторські проекти, і підприємницька діяльність в Україні не вирізняється особливою розмаїтістю.

Так, до традиційно прибуткових сфер можна зарахувати торгівлю, сферу послуг, різного роду консалтингові послуги, а також Інтернет. До речі, останній відкриває перед підприємцями надзвичайно широкі перспективи: розпочавши бізнес в Інтернеті, ви уникнете багатьох проблем та нюансів, зв’язаних з реєстрацією чи ліквідацією підприємства, складання звітів, виплати багатьох податків тощо. Якщо ж ви займаєтеся бізнесом в реалі, допомогти у вирішенні багатьох запитань вам допоможуть досвідчені спеціалісти, які вникнуть у вашу ситуацію і підкажуть, як краще вчинити в тому чи іншому випадку з максимальними вигодами для вас та вашої фірми.

Та вернімося до найприбутковішого бізнесу в Україні. Перелічені вище сфери створюють сприятливі умови для ведення малого та середнього бізнесу. В цей же час великі компанії освоюють інші простори.

Згідно з підрахунками спеціалістів, найприбутковішими компаніям в Україні є компанії, зайняті в секторах металургії, нафтогазу, машинобудування, енергетики, мобільного зв'язку та, звісно ж, в банківському секторі.

На першому місці рейтингу, що складався за підсумками минулого року, опинилася «ДТЕК». Зайнята вона в сфері енергетики, і належить підприємцю Ринату Ахметову. Чистий прибуток цього гіганта склав майже шість мільярдів гривень. Друга сходинка рейтингу дісталася компанії «Київстар», яка займається мобільним зв’язком, - її прибуток в минулому році склав 4,1 мільярда гривень. До трійки лідерів потрапила й металургійна компанія «Метівест Холдинг» з показником чистого прибутку в розмірі 3,57 мільярда гривень.

До десятка найприбутковіших компаній потрапила й компанія «МТС-Україна» - і це при тому що в Україні через відсутність ліцензій на 3G-Інтернет простір для розвитку телекомунікаційних компаній є вкрай обмеженим.

До списку найбільш прибуткових компаній України станом на 2013 рік увійшли дві компанії зі сфери машинобудування – це «Промислова комплектація» та «Мотор Січ», незважаючи навіть на те, що в цілому обсяги виробництва у сфері машинобудування скоротилися більш як на 3%. Та при цьому ціни на продукцію зросли, отож і прибуток компанії отримали чималий.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.