Таємницю єгипетської статуетки, яка навіювала жах на співробітників манчестерського музею, розкрито Автор: lesya · Опубліковано: 27.11.2013 21:02 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно весь вчений світ сколихнула одна таємнича історія, яка відбувалася в історичному музеї Манчестера: співробітники музею спостерегли, як єгипетська статуетка, що зображувала єгипетського фараона Неб–Сену, якимось неймовірним чином обертається навколо власної осі. При цьому всі інші статуетки залишалися стояти непорушно, і камери спостереження зафіксували, що ніхто зі співробітників музею статуетку не зачіпав.

Навколо загадкових подій розгорілася запекла дискусія. До справи одразу ж взялися парапсихологи та дослідники аномальних явищ. І почалися розмови про прокляття фараонів і всіляку іншу містику. При цьому дослідники щоразу висували все більш моторошні припущення. Більше того, навіть вчені, далекі від всього паранормального, почали сумніватися в своїй правоті, схиляючись до версії про єгипетське прокляття.

Невелику статуетку було виявлено в гробниці єгипетського вельможі Неб-Сену, і саме вона лежала поряд з його мумією. Вік цього творіння складає 4000 років, і вона була своєрідним дарунком богу Осірісу, якому належав увесь загробний світ.

Статуетка зберігалася в музеї протягом довгих 80 років, і нічого цікавого з нею не відбувалося. Проте влітку цього року вона несподівано почала обертатися навколо своєї осі.

Професор Кемпбелл Прайс, співробітник музею, зазначив, що статуетка так ніколи не поводилася. Було вирішено встановити камери спостереження, однак нічого путнього вони не виявили.

Протягом шести місяців статуетка продовжувала крутитися. Деякі вчені припускали, що причина її дивного переміщення криється у вібраціях, проте пояснити, що, як і звідки, ніхто так і не зміг. В результаті розмови про дух Неб-Сену, що вселився в статуетку, гнів бога Осіріса, у якого відібрали дарунок, тощо набирали популярності неймовірними обертами. Не знати, до яких масштабів розгулялася б людська уява, якби за справу не взявся вчений Стів Гослін з Великобританії.

Він серйозно підійшов до справи, провівши якомога ретельніший аналіз «поведінки» статуетки. Знявши на відео кілька ночей, коли статуетка оберталася, він зіставив дані, провів хронометраж. І виявилося, що статуетка в усіх випадках починала обертатися приблизно о 7:00 ранку. Її рух закінчувався пізно увечері. Таким чином, активність статуетки збігалася з інтенсивним рухом транспорту на вулиці та кроками відвідувачів. Інші ж статуетки залишалися стояти нерухомо через те, що в них не такий опуклий постамент, як у «проклятої».

Щоправда, це питання не можна назвати з’ясованим до кінця. Так, для прикладу, чим можна пояснити той факт, що статуетка зберігалася в музеї протягом 80 років, і нічого незвичного донедавна з нею не відбувалося?..

Джерело: http://www.kp.ru/

Інші новини розділу