Вчені знайшли ознаки води на супутнику Сатурна, Енцеладі Автор: Вікторія · Опубліковано: 24.07.2009 12:12 · Розділ: Наука

Сліди аміаку і численних органічних сполук в струменях льоду, що випускаються в космічний простір супутником Сатурна, Енцеладом, указують на те, що під товщею льоду на поверхні небесного тіла знаходиться "резервуар" з водою в рідкому стані, яка необхідна для зародження життя, вважають автори дослідження. Аміак та органічні компоненти можуть виступати в ролі антифризів - з'єднань, що знижують температуру замерзання води до мінус 100 градусів за Цельсієм.

Така відносно висока температура та тепліші області вже були зафіксовані в ході попередніх досліджень в районі розломів крижаної оболонки Енцелада, з яких вириваються крижані потоки. Енцелад, як і ще два небесні тіла Сонячної системи (окрім Землі) - Іо, супутник Юпітера, а також Тритон, супутник Нептуна, є вулканічно активним. Він знаменитий струменями водного льоду, які випускаються в космічний простір з тріщин поблизу південного полюса. Гази і тверді частинки цих струменів, як вважають вчені, утворюють найширше кільце Сатурна. Мінеральні солі, виявлені в цьому кільці в ході колишніх досліджень, вже наводили вчених на думку про те, що під поверхнею супутника є рідка вода.

Тепер Уїльям Льюіс (William Lewis), дослідник з Південно-західного дослідницького інституту в США, та його колеги опублікували дані про склад крижаних струменів, отримані, в ході останнього польоту космічного зонду Касині навколо супутника, за допомогою мас-спектрометра, встановленого на борту апарата.

Таким чином було виявлено велику кількість органічних сполук, у тому числі досить складних, таких як бензол, а також важкий ізотоп водню - дейтерій і невелику кількість аміаку, концентрація якого, як з'ясувалася, складає 0,8% по масі. Співвідношення концентрацій інших компонентів, таких як метан, вуглекислий газ, аргон та інші, вказує на те, що джерелом речовини в струменях є як крижана шкірка, що випаровується та компоненти, що вмерзають в неї, так і ймовірний підлідний резервуар рідкої води.

Джерело torrents.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.