ГДЗ: допомога дітям чи таємна загроза? Автор: lesya · Опубліковано: 27.11.2013 11:42 · Розділ: Освіта

За підрахунками спеціалістів, сучасні школярі витрачають близько сорока хвилин на виконання домашнього завдання з одного предмету (йдеться про середню школу). Якщо ж врахувати той факт, що таких предметів є декілька, то маємо три-чотири години напруженої роботи. До цього додаються різні гуртки та секції, і виходить, що у вашої дитини зовсім не залишається часу на відпочинок та розваги.

А дітям, які і дорослим, відпочинок просто необхідний. Тим більше, що в силу своїх вікових особливостей вони набагато вразливіші до стресу, викликаного нестачею вільного часу та відсутністю ігор. Саме тому батьки повинні постаратися по можливості знизити навантаження на школяра.

В першу чергу це стосується учнів 5 класів – перехід з молодшої школи в середню, поява нових предметів та вчителів – все це кидає дитину у вир аж надто активного шкільного життя, з яким не кожен може справитися самостійно.

Справжнім порятунком для багатьох стали готові домашні завдання. Так, решебник по математике 5класс, гдз з фізики чи хімії, або ж завдання з англійської мови – всі вони допоможуть дитині легше засвоювати матеріал, знизять рівень навантаження, допоможуть батькам включитися в навчальний процес та пояснити тяжкий матеріал своїм дітям.

Незважаючи на критику ГДЗ, користь, яку вони дарують, очевидна. Головне – стежити за тим, щоб дитина не просто списувала готові завдання, але й намагалася зрозуміти, що, як і чому відбувається. Якщо ж батьки не звертатимуть увагу на навчальний процес, скоріше за все, готові завдання зіграють з вашою дитиною злий жарт: частенько підручниками з ГДЗ користуються просто ледачі учні, які навіть не намагаються засвоїти вивчений матеріал.

Якщо ж вести мову про користь ГДЗ, то доцільно виокремити наступні переваги:
- ГДЗ допомагають дітям, які через хворобу чи з якихось інших причин пропустили заняття в школі і не засвоїли нову тему. Готові домашні завдання – це не лише відповіді, але й детальне пояснення всіх дій. Тому дитина може наверстати упущене самостійно;
- ГДЗ заощаджує час дитини, якщо додому задали цілу купу однотипних завдань, суть яких для учня вже давним-давно зрозуміла.
- Не всі діти мають однакові здібності до вивчення тих чи інших предметів. Хтось встигає засвоїти все необхідне в школі, а комусь доводиться займатися додатково, з репетиторами чи батьками. На превеликий жаль, далеко не завжди батьки пам’ятають вивчене в школі, через що й не можуть допомогти дитині. Ідеальним рішенням стануть ГДЗ, які допоможуть батькам пригадати здобуті на шкільних лавах знання.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.