Бізнес-тренінги: за і проти Автор: lesya · Опубліковано: 27.11.2013 09:39 · Розділ: Суспільство

Не секрет, що запорукою успішною діяльності тієї чи іншої компанії є висококваліфіковані та досвідчені співробітники. Саме вони генерують нові ідеї, вигадують способи їх втілення в життя, і як результат – примножують дохід фірми. Та наш світ – вкрай мінливий, і будь-які знання потрібно постійно оновлювати та удосконалювати. Саме тому останнім часом в компаніях різного масштабу все більшою популярністю користуються бізнес-тренінги.

Что такое бизнес-тренинг? Така собі альтернативна форма навчання, яка базується на особливостях психологічного світосприйняття. На противагу традиційній для нас, мешканців пострадянського простору, формі навчання, яка базується в основному на теорії, тренінги являють собою інтенсивні практичні заняття з невеликою теоретичною частиною.

Однозначного ставлення до бізнес-тренінгів на сьогоднішній день не існує. Одні переконують, що тренінги – не що інше, як модна тенденція, спрямована на викачування грошей з бізнесменів, тоді як інші готові запекло відстоювати неймовірну користь від відвідування тренінгів. Як не дивно, і ті, й інші мають рацію. Однак давайте по порядку.

Незважаючи на те, що скептики підсміюються з користі від тренінгів,останнім часом все більше компаній готові виділяти кошти на проведення тренінгів для своїх співробітників. Та не завжди такий крок є оправданим.

Справа в тому, що знайти досвідченого бізнес-тренера часом буває дуже й дуже важко. Те, що в більшості своїй пропонує ринок, це зайва трата грошей – без сумніву, цікаво, та зовсім неефективно.

І справді, як може людина навчати вас веденню бізнесу, якщо власного бізнесу в неї немає? Ситуація складається схожа на ту, яка спостерігалася в наших школах на уроках вивчення інформатики кілька років тому: школярі вивчали комп’ютер та основи програмування, до самого комп’ютера доступу не маючи.

Більше того, зверніть увагу на тих, хто виступає за проведення бізнес-тренінгів – здебільшого, це самі ж тренери та компанії, що пропонують організацію навчальних курсів, тоді як самі бізнесмени до цього виду навчання ставляться досить-таки скептично.

Досить цікавий аргумент, який можна використати проти тренінгів, став помітний порівняно недавно, під час кризи. Витрати багатьох компаній на підвищення кваліфікації співробітників суттєво скоротилися, в результаті чого чимало тренінгових компаній змушені були припинити свою діяльність. Як не дивно, ніяких негативних змін для підприємницької діяльності багатьох компаній не відбулося, а це означає лише те, що більшість продукції тренінгового ринку була зайвою.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.