В Анголі "про всяк випадок" заборонили іслам Автор: lesya · Опубліковано: 26.11.2013 23:12 · Розділ: Релігія

Релігійні протистояння заслуговують звання найжорстокіших в світі. Боротьба з язичництвом, хрестові походи, а тепер ще й мусульманське свавілля – за всю історію во ім’я богів було пролито цілі ріки крові. Щоб уникнути протистоянь, влада Анголи вирішила заборонити в країні іслам. За кілька днів у країні з шістдесяти двох мечетей було закрито шістдесят. Таким чином, Ангола стала першою країною світу, яка офіційно заборонила іслам, намагаючись вберегти країну від ісламістської загрози та запобігти ситуації, що склалася в сусідніх країнах.

Тепер діючих мечетей в країні залишилося всього дві, що не могло не обурити мусульманських активістів. Один із них, Девід Альберто Жа (David Alberto Já), дав інтерв’ю журналістам, в якому поскаржився на політику влади. При цьому влада країни, говорить Жа, навіть не попереджає мусульманських наставників про свої дії – вони просто приходять, оголошують про закриття і все. Ніяких повідомлень, ніяких попереджень. Альберто говорить, що не може припустити, що саме стало причиною таких жорстоких заходів проти мусульманської громади.

Проте міністр культури країни Роза Круш взялася пояснити позицію уряду. Справа в тому, що процес легалізації ісламу ангольське міністерство юстиції не схвалило, тому мечеті по всій країні будуть закриті. Інші ж політики говорять про можливу загрозу радикалізації ісламу, тоді як уряд країни не має наміру легалізувати цю загрозу.

Глава мусульманської громади переконаний, що такий крок влади є порушенням Конституції Анголи. Давид наголошує на тому, що жодного разу мусульмани не порушили правил, встановлених стосовно релігійних меншин в крані. Заборона ісламу особливо обурлива у контексті того, що кількість ангольців, які сповідують іслам, виросла до 800 000, а це приблизно 23% населення країни.

Схоже, саме це й стало причиною заборони ісламу. Кількість віруючих мусульман з 2004 року зросла з 15 000 до 800 000, а це не може не тривожити. Крім того, сусідні країни потрапили під вплив ісламістів, а саме в мечетях, переконана влада країни, відбувається вербування та просування їхніх ідей в громади.

До всього цього додається ще й той факт, що в Анголу постійно приїжджають мусульмани з інших країн, шукаючи тут роботу. Країна досить багата, і дуже скоро, за прогнозами експертів, вона пережене ПАР. А це робить її ще привабливішою в очах ворогів.

Джерело: http://www.pravda.ru/

Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.