Недоношені діти частіше страждають ожирінням Автор: lesya · Опубліковано: 26.11.2013 21:05 · Розділ: Краса і здоров'я

Фото з 4e4evica.ru
Фото з 4e4evica.ru

Досліджуючи таємниці нашого організму, вчені з’ясували цікавий факт: виявляється, люди, які страждають ожирінням, трохи по-іншому відчувають смак їжі, ніж люди з нормальною вагою. Цей факт вчені пояснили тим, що вони, огрядні особи, втрачають чутливість до солодкого. В якості об’єктів експерименту вчені вибрали товстих щурів, у яких «діагностували» ожиріння. Піддослідні практично повністю втратили чутливість до солодких продуктів.

Дослідники виявили, що в організмі піддослідних гризунів було набагато менше клітин, які реагують на стимулювання солодким смаком. Та й самі реакції на солодке проходили в послабленому режимі.

Більше того, схожа реакція спостерігалася й тоді, коли вчені спробували стимулювати відповідні рецептори гірким смаком.

Дослідження проводилося під керівництвом доктора Катрін Медлер з Університету Буффало. Підсумовуючи отримані результати, Катрін зазначила, що той факт, що ожиріння є причиною змін, які відбуваються в мозку і нервах, що відповідають за периферичну смакову систему. Однак до цього часу вчені не проводили експериментів, спрямованих на дослідження клітин, розташованих на язику, які безпосередньо контактують з їжею.

В результаті дослідження виявилося, що саме смакові рецептори в першу чергу піддаються змінам. А це, говорять експерти, може пояснити, чому в огрядних людей спостерігається залежність від солодких та інших шкідливих продуктів - чутливість до солодкого в них знижена, тому їм доводиться з’їдати більше, щоб втамувати свої бажання.

Досліджуючи причини та природу ожиріння, інша група вчених з’ясувала, що причина зайвої ваги часто криється в термінах народження. Так, недоношені немовлята в кілька разів частіше страждають ожирінням, ніж діти, які появилися на світ вчасно.

Дослідження проводилося вченими з інституту Ліггінса. Вони з’ясували, що ризику в першу чергу піддають новонароджені-хлопчики.

Щоб підтвердити свою теорію, вчені провели ретельний аналіз даних. В дорослому віці середня вага народжених раніше терміну хлопчиків становили 109 кілограмів, тоді як ті, хто народився вчасно, важили 89 кілограмів. У жінок ця аналогія не така відчутна.

Показник ожиріння серед людей, які появилися на світ в термін, склав всього 14%, тоді як серед недоношених людей їх назбиралося 39%.

Джерело: http://newsland.com/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.