Фотограф заробив 1.2 млн доларів на фотографіях в Twitter’і Автор: lesya · Опубліковано: 26.11.2013 14:43 · Розділ: Цікаві факти

Нам з дитинства твердять, що брати чуже не можна. Та й закон гласить те ж саме, називаючи оволодіння чужим майном або крадіжкою, або грабежем. Та поки що цьому закону, принаймні у нас в державі, непідвладний Інтернет: піратські копії, репости та копіювання матеріалів і фотографій зовсім нехтують поняття авторських прав. За кордоном ситуація склалась по-іншому: тут за порушення авторських прав можна потрапити за ґрати або ж спорожнити свій гаманець на солідну суму.

Всього кілька днів тому у Нью-Йорку місцевий суд ухвалив рішення, згідно з яким відомі агентства Agence France-Presse і Getty Images зобов’язуються виплатити одному гаїтянському фотографу суму в 1,2 мільйона доларів. За даними зарубіжних ЗМІ, новинні агентства порушили авторські права на зроблені фотографом знімки. Самі ж фотографії, за даними Reuters, висіли в Twitter’і.

Знімки були зроблені ще в 2010 році. Фотограф на ім’я Деніел Морель зробив знімки потужного землетрусу, який стався на Гаїті в 2010. Зроблені фото він опублікував на сторінках соціальної мережі.

Через деякий час знімки потрапили на очі редактору AFP - при чому вийшов він на них через акант іншого користувача. Редактор скопіював фотографії і відправив їх агентству Getty. В результаті фото швидко розповсюдилися між багатьма клієнтами компанії, потрапивши на відомі телеканали та на Washington Post.

Адвокат агентства наполягав на протилежному. Оскільки фото було взято зі сторінки іншого користувача, то вина в порушенні авторського права повинна лягти на його плечі. Чому? Та тому, що в агентстві, мовляв, не знали, що фотографії недоступні для публічного перегляду. Адвокат Джошуа Кауфман намагався звалити вину на іншого користувача мережі, який несвідомо виступив «посередником» у цій справі, опублікувавши на своїй сторінці фото і не поставивши посилання на авторський ресурс.

Юридичні тяганини розпочалися ще в 2010 році, та лише тепер все закінчилося.

До речі, на перший погляд Інтернет та соціальні мережі позбавляють нас почуття відповідальності. Анонімність та доступність матеріалу наводить на думку, що невеликого порушення закону ніхто так і не помітить. Насправді ж, як бачимо, все зовсім не так, й існує чимало прикладів, які можуть це довести.

Нещодавно, для прикладу, один мешканець Кувейту потрапив до в’язниці на цілих п’ять років за те, що посмів образити пророка в Twitter’і. Чоловік опублікував образливий пост, за що і поплатився.

В травні цього року Мусааба Шамсі опублікував пост, в якому цитував нащадків пророка Мохаммеда, в результаті чого повідомлення інтерпретували як підтримку шиїтів. Натомість у Кувейті більшість мешканців – сунніти, і пост Шамсі сприйняли як заперечення слів пророка.

Джерело: http://mignews.com.ua/ru/articles/149094.html

Інші новини розділу