Британські студенти проміняли паби на бібліотеки Автор: lesya · Опубліковано: 26.11.2013 12:09 · Розділ: Освіта

Власники британських пабів зіткнулися з серйозною проблемою – їм довелося переробляти паби, які ще півтора роки тому приносили чималі прибутки, у ресторани та… бібліотеки. Справа в тому, що студенти, які й були основними відвідувачами пабів в минулому році, тепер сидять в бібліотеках, адже на розваги в них не вистачає ні часу, ні грошей – цього року в країні в три рази підняли платню за навчання, і тепер студентам доводиться сплачувати дев’ять тисяч фунтів за два семестри.

Фото з tsn.ua
Фото з tsn.ua

За словами Яна Пейла, голови ради директорів Stonegate Pub Company, який є власником більше п’яти сотень барів та пабів, причина всьому – занадто дороге навчання. «Висока вартість навчання дуже сильно позначилася на поведінці студентів. Тепер вони менше п'ють та більше вчаться», - наводить слова Яна видання The Financial Times. Пейлу належало п’ять студентських пабів, розташованих неподалік університетських будівель, в яких пропонувався недорогий алкоголь та агресивні акції. Однак Ян зіткнувся з різким падінням виручки,і йому довелося перетворити паби і більш респектабельні заклади. «Учні набагато менше ходять на вечірку і почали набагато менше пити алкоголю. А в період підготовки до іспитів у нас було набагато тихіше, ніж в попередні роки. Просто цього року молодь з головою занурилася в книги. Тим більше, що дев’ять тисяч фунтів - це та сума, яка витверезить будь-якого студента», - додав генеральний директор мережі нічних клубів Luminar, що найбільшою у Британії, Пітер Маркс.

І якщо британські студенти з головою занурилися в навчання, то українські продовжують шукати способи та варіанти, які б дозволили підвищити успішність, особливо не напружуючись, а допомагає їм у цьому сайт www.zavtrasessiya.com.

Що ж стосується британських студентів, то вони самі помітили зростання успішності та тверезості. Для прикладу, студентка Грінвічського університету Шабнам Захір зізналася, що в перші два роки навчання вкрай рідко відвідувала бібліотеку, точнісінько так само, як і її однокурсники. Тепер же, коли ціни на навчання зросли в три рази, ситуація кардинально змінилася. «В той час тільки й було розмов, хто й де зависає. Сьогодні ж студентські бари пустують по кілька ночей поспіль», - поділилася Захір. До речі, їй і самій довелося сісти за підручники і вийти на стажування.

Чому підняття цін на навчання так вдарило по кишені студентів? Справа тому,що в Британії студенти часто беруть позику на навчання. Її розмір залежить від доходів батьків та місця проживання. В Лондоні максимальна сума позики складає майже вісім тисяч фунтів, за межами Лондона – всього п’ять з половиною.

Громадськість неоднозначно сприйняла нововведення і тенденції, які воно за собою потягнуло. Так, один з викладачів коледжу негативно відізвався про підвищення цін. Викладач коледжу Св. Катаріни в Кембриджі Девід Бейнбрідж переконаний: «Молодість - це час пробувати нові речі, чинити дурощі. Натомість ми створюємо покоління людей передчасно середнього віку».


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.