Чи потрібна дитині математика? Автор: lesya · Опубліковано: 26.11.2013 11:19 · Розділ: Освіта

Коли дитина не хоче вчитись…

Напевне, в усіх батьків в житті настає момент, коли їхні діти втрачають мотивацію до навчання. Вони задають невинне запитання: А навіщо мені цей предмет? та Що я в житті з ним робитиму?, а ми, батьки, губимося й не знаємо, що відповісти. Щоб хоч якось змусити дитину вчитися, ми придумуємо тисячі аргументів, в які самі, однак, не дуже ймемо віри. Як результат – в більшості випадків всі наші доводи безрезультатні, й доводиться або махнути рукою, або вдаватися до більш радикальних методів виховання.

Найчастіше схожа ситуація трапляється з точними науками, оскільки більшість батьків, чого гріха таїти, і самі не розуміють, навіщо вони в школі вчили хімію, фізику та математику. Про останню сьогодні й піде мова.

Навіщо мені математика?

Найчастіше, коли це питання звучить з уст школяра, батьки наводять зовсім недієві аргументи. На зразок наступних:
- математику треба вчити, щоб поступити в ВУЗ;
- математика необхідна для хорошого атестату;
- якщо вчитимешся погано, не матимеш гарної роботи і високої зарплати;
- вчи математику, щоб бути розумним;
- всі люди, які чогось домоглися в житті, добре знають математику;
- і взагалі: як так її не знати – соромно ж…

Якщо в цих аргументах ви впізнали себе, негайно змінюйте підхід: такими доводами ви нічого не доможетеся. Якщо в дитини так і не сформувалась гідна мотивація, то варто звернутися до професійного репетитора з математики.

Формуємо правильну мотивацію.

Перед тим, як приступити до аргументації, спробуйте ненав’язливо з’ясувати, чим цікавиться ваша дитина. В кожного підлітка є свої мрії та прагнення, просто далеко не завжди він ділиться ними з батьками. І ваше завдання – зрозуміти, чого від життя хоче ваша дитина, адже це допоможе правильно підібрати аргументи.

А тепер перейдемо безпосередньо до аргументів:
- Математику ми використовуємо у повсякденному житті: розрахунки сімейного бюджету, перевірка чеків у магазинах, підрахунок суми банківських відсотків, вияв найбільш вигідних пропозицій кредитування чи депозитних вкладів, розрахунок податків – все це ми можемо робити, якщо знаємо хоча б елементарні дії з математики.
- Математика - наука для людей успішних і багатих. Вона допомагає розвивати інтелект, спонукаючи до пошуку нестандартних рішень. Математика розвиває логічне мислення, вчить знаходити вихід зі складних, тупикових ситуацій – згадайте відчуття,коли вам врешті-решт вдається вирішити складне завдання.
- Математика виховує характер, вона формує в дитини наполегливість і точність, зосередженість та акуратність. Математика сприяє концентрації та навіть здатна підвищувати самооцінку і впевненість у власних силах.
- Незнання математики звужує вибір професії.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.