Більшість українців вважає, що освіта не впливає на успішне працевлаштувння Автор: lesya · Опубліковано: 25.11.2013 20:01 · Розділ: Освіта

Як ви гадаєте, яке місце в нашому житті посідає вища освіта? І чи потрібна вона для того, щоб у майбутньому знайти хорошу роботу та забезпечити своє існування? Однозначної відповіді на це питання немає: хтось переконаний, що вища освіта є квитком в успішне майбутнє, інші ж наводять приклади тисяч освічених студентів, які по закінченню навчальних закладів не можуть знайти стабільної роботи, перебиваючись тимчасовими підробітками. І одні, й другі по-своєму праві, проте розібратися, кого все-таки більше, вирішили цими днями фахівці українського фонду «Демократичні ініціативи».

Співробітники організації провели опитування, в ході якого запитували в українців, чи вважають вони освіту невід’ємною складовою успішного працевлаштування в майбутньому. Результати опитування виявилися досить неочікуваними: більше половини наших співвітчизників вважають освіту не те щоб непотрібною зовсім, проте марною в плані пошуку роботи та заробляння грошей.

Так, 59,67 % респондентів зазначили, що наявність або ж відсутність вищої освіти на шанси знайти гарну роботу абсолютно не впливають. Щоправда, в опитуванні не наголошувалося на якості освіти, а оскільки сьогодні все більше студентів намагаються заказать курсовую, контрольну чи навіть дипломну, переклавши відповідальність на плечі інших, ймовірно, таке думка претендує на правоту.

В ході опитування респондентам демонстрували загальноприйняті твердження стосовно вищої освіти в нашій державі.

Майже чверть опитаних (трохи більше як 22%) не змогли відповісти на запитання, чи впливає наявність освіти на шанси престижного працевлаштування. При цьому лише 17,9 % респондентів погодилися з цим твердженням.

40% учасників опитування погоджуються з твердженням, ніби освіта насправді помагає реалізувати свій потенціал, але стосується це лише найбільш талановитих людей з неординарними здібностями. 35% опитаних з цим твердженням не згідні, а чверть респондентів від відповіді утрималися.

Що ж стосується доступності освіти та можливості навчатися, то майже 64% опитаних вважають, що в усіх студентів є рівні умови безкоштовного навчання, майже 16% учасників опитування це твердження заперечили, а п’ята частина опитаних на питання вирішила не відповідати.

40% українців згідні з тим, що освіта дає хороші професійні знання. 36% опитаних це твердження заперечили, а ось 23% респондентів від відповіді утрималися.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.