У Тегерані сконструювали годинник-рекордсмен Автор: Вікторія · Опубліковано: 24.07.2009 10:46 · Розділ: Цікаві факти

У Тегерані на стику двох швидкісних трас Моддарес і Хемат сконструювали годинник площею 165 квадратних метрів. Щоб його побудувати майстрам довелося спорудити 70-тонну основу з бетону, що утримує 750-кілограмовий годинниковий механізм.

До сьогоднішнього часу найбільшим годинником були лондонський, що розміщувалися на башті Біг-Бен. Він тримав першість 47 років. Тепер пальма першості по праву перейшла Тегеранському годиннику. Рекордсмен в столиці Ірану по діаметру більший Біг-Бена в два рази. Хвилини та секунди відміряються величезними стрілками, з яких тільки хвилинна досягає майже 8-метрової довжини.

Фото взято з сайту turmir.com
Фото взято з сайту turmir.com

Називається цей витвір «Саате голє бозорг», що означає – «Великий квітковий годинник». Таку назву він отримав за барвисте квіткове оздоблення цифр, на яке місцеві майстри затратили два роки. Ще здалеку ці рослинні орнаменти на ніжному жовто-зеленому фоні привертають увагу подорожніх.

Повідомляти час «тегеранські куранти» будуть за будь-якої погоди, адже механізм годинника розраховано на всі погодні умови. Похибка цього дива техніки складає всього соту долю секунди на рік.

Джерело rtkorr.com


Інші новини розділу