Найнеймовірніші китайські підробки Автор: lesya · Опубліковано: 25.11.2013 11:41 · Розділ: Цікаві факти

Китай – країна, яка славиться підробками. Сумки та вбрання, телефони, гаджети та техніка – в Китаї підробляють все, навіть… людей.

Мислення шахраїв у бажанні заробити грошей часом сягає грандіозних масштабів, а винахідливість китайських підприємців неочікувана до неймовірності.

У Китаї підробляють навіть успішних бізнесменів. Щоб заробити трохи грошей, вам достатньо бути білим, погано володіти китайською та робити вигляд, що ви щойно зійшли з літака. Бізнесменом на прокат можна стати на день, тиждень чи навіть кілька місяців – все залежить від масштабів компанії. У місцевих ця посада називається «Білий хлопець у краватці».

Які переваги дає такий хід? Китайці переконані, що наявність «іноземних» співробітників чи партнерів створює позитивний імідж компанії, яка настільки серйозна, що співпрацює з іноземцями. Це вам не якась китайська богадільня, в якій займаються підробкою товарів…

Ще однією насправді знаменитою підробкою китайців є копія фірмового магазину Apple. Розташований в місті Куньмін, він зовні нічим не відрізняється від всіх інших фірмових магазинів компанії - найновіші гаджети, рекламні буклети, енергійні продавці в синіх майках…. І лише при ретельному огляді ви зрозумієте, що тут щось не так. І то не зі стовідсотковою вірогідністю. Під логотипом Apple, для прикладу, замість зображення "яблука" ви побачите напис Apple Store.

Щоправда, продукція в магазині справжня. Та найцікавішим є те, що самі продавці щиро вірять у те, що працюють на Apple.

Зауважимо, що попри підмочену репутацію не все китайське означає погане. Тут є чимало якісної та недорогої продукції. Так, для прикладу, китайські меблі, оборудование из Китая, станки, заводы, линии, вбрання та телефони – все це можна купити за помірну ціну, і довго насолоджуватися досить непоганою якістю. Однак і тут слід бути обережним: в Китаї вас на кожному кроці норовлять обдурити. Не гребуючи при цьому ані масштабами, ані брендами.

У цій країні є навіть підроблений університет. Уявіть собі, що ви вступаєте до лав престижного і популярного в країні навчального закладу, відвідуєте заняття, оплачуєте навчання. А ось через чотири роки навчального процесу, коли ваша рука вже тягнеться за дипломом, ви з’ясовуєте, що, незважаючи на ваші старання (і витрати), диплом ви не отримаєте, оскільки ніколи не були студентом закладу.

Схожа ситуація сталася зі «студентами» Інституту легкої промисловості Шаньдун. Знайшовся один шахрай, який відправляв студентам повідомлення про те, що вони зараховані до лав закладу. За свої кошти він найняв викладачів та навіть орендував приміщення. І лише через чотири роки студенти дізналися, що ніякий диплом вони не отримають, а повідомлення про вступ були фальшивими…


Інші новини розділу