Британці створили сир з людських ступень Автор: lesya · Опубліковано: 22.11.2013 18:48 · Розділ: Події у світі

Як ви гадаєте, змогли б ви з’їсти шматок сиру з людських ступень чи з-під пахв? Гадаю, що ні: в більшості читачів вже саме запитання, скоріше за все, викликало блювотні рефлекси. Виникає справедливе запитання: хто ж додумався створити сир, який потенційно ніхто не їстиме? Відповідь надто вже очікувана – все ті ж британці...

Так, британські фахівці вирішили продемонструвати взаємозв’язок між запахом витриманої голівки сиру та невипраними шкарпетками, повідомляє Daily Mail.

Щоб втілити свою мету в життя, в процесі виготовлення сиру використовувалися бактерії, взяті з людського тіла. В результаті цих експериментів на світі з’явилося аж одинадцять нудотних сортів сиру.

Новий продукт було представлено на виставці, яка проходила в Дубліні. Серед експонатів виставки – зразки, виготовлені з бактерій, що мешкають в різних «куточках» людського тіла: з-піж пахв, з ніг та пупка, тощо.

Над створенням сиру працювали вчені Крістіна Агапаксіс та експерт з ароматів Сіссел Толаас. Їхнє дітище отримало назву Selfmade. Сама ж виставка була присвячена синтетичній біології.

Коментуючи виставку та саму ідею, автор оригінальних сортів сиру зауважила, що представлений нею проект «являє собою серію мікробних ескізів та мікробні портрети людини в унікальному вигляді сиру».

Справа в тому, що кожен сир, виготовлений у такий спосіб, точнісінько так, як і кожна людина, володіє своїми унікальними запахами. А запах у свою чергу формується з певного набору мікробів, які, вступаючи у взаємодію із зовнішнім виглядом, й формують по-справжньому унікальний та від цього не менш огидний запах.

При цьому кожен з видів сиру, представлений на виставці, виготовлений з неабияких бактерій: закваску виготовляли з мікроорганізмів, взятих зі шкіри та тіла не простих людей, а артистів, художників, учених, антропологів та просто любителів цієї смачної страви.

Проект не обмежився однією лише виставкою та демонстрацією незвичних сортів сиру. В ході реалізації унікального проекту було знято короткометражний фільм, в якому фахівці пояснили, що являє собою процес створення сирів з людських бактерій. У фільмі знялися й герої, з яких було взято бактерії для створення сиру.

Яким би огидним все це не виглядало, творці нової страви зазначили, що створювали сир зовсім не для того, щоб його хтось скуштував: проект покликаний радше дати новий поштовх ставленню людини до свого тіла.


Інші новини розділу