Лише 10% користувачів мобільних пристроїв купують антивіруси Автор: lesya · Опубліковано: 21.11.2013 21:56 · Розділ: Нові технології

Фото з ru-lenta.com
Фото з ru-lenta.com

Досить цікаве дослідження провели нещодавно спеціалісти міжнародної антивірусної компанії ESET, в рамках якого було з’ясовано, яким способам захисту мобільних пристроїв надають перевагу користувачі.

Зараз у світі спостерігається тенденція до своєрідної мобілізації. Користувачі все більше віддають перевагу планшетам та смартфонам, тоді як ноутбуки та ПК відходять на другий план. Таку тенденцію не змогли не використати у своїх цілях хакери та кіберзлочинці, які одразу ж переключилися на мобільні пристрої, в результаті чого кількість загроз для мобільних пристроїв б’є всі рекорди.

У даному контексті спеціалісти задалися питанням, чи встигли користувачі смартфонів та планшетів усвідомити факт, що захищати мобільні пристрої від вірусного програмного забезпечення просто необхідно – так, як ми захищаємо ноутбуки та персональні комп’ютери.

Проте результати опитування виявилися досить-таки невтішними. На запитання "як ви захистили свої мобільні пристрої?", 56% респондентів відповіли «ніяк». На другому місці опинилися респонденти, які для захисту планшетів та смартфонів використовували вбудовані системи захисту їх назбиралося 17%). А ось купить антивирус для мобільного пристрою зважилося всього 8 % респондентів. Дев’ятнадцять відсотків опитаних з відповіддю не визначилися. І якщо відкинути останніх, то показник людей, які ніяк не захищають свої мобільні пристрої, досяг би 69% позначки. І тоді всього третина користувачів використовує хоча б якийсь захист.


Крім того, на даний час левову частку ринку мобільних гаджетів забрали пристрої на базі Android – їм належить 80% ринку смартфонів. Пристрої на базі iOS займають близько 13%. Спеціалісти говорять, що така популярність Android у може зіграти з багатомільйонною користувацькою аудиторією злий жарт: чим популярніша система, тим більша кількість мобільних пристроїв може зазнати зараження. Саме тому практично всі вірусні програми зорієнтовані на Android. Тому пристрої просто необхідно захищати, при цьому антивіруси вибирати якомога якісніші.

Та що найгірше: в результаті опитування виявилося, що особисті мобільні пристрої співробітників багатьох компаній можуть завдати серйозної шкоди компанії в цілому. Тому захист пристроїв може стати обов’язковою вимогою керівництва.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.