Байкал - загадка природи Автор: kseniya_www · Опубліковано: 21.11.2013 11:32 · Розділ: Екологія

Священний Байкал - славне море. .. Ніхто не може не захоплюватися цим воістину неповторним за своєю красою сибірським озером - ні поети, ні вчені, ні звичайні туристи, які приїжджають на озеро з багатьох зарубіжних країн. Байкал - у перекладі з тюркської мови Бай- Куль - «чисте озеро». Ще в 1999 році був заснований день озера Байкал, який щорічно святкувався кожне четверте воскресіння серпня. Так було до 2008 року.

У 2008 році Законодавчі Збори Іркутської області постановило рішення про те, що святкування Дня Байкалу перенести на другу неділю вересня.

Проходить час і свято отримало вже загальнодержавне і загальносвітове визнання, здобувши у календарі жителів країни важливу і популярну дату. З часом з'явилися також добрі і новіше традиції, які відносяться до озера Байкал.

Протягом усього року проводиться величезна кількість громадських заходів, наукових, спортивних і культурних конкурсів та акцій, творчих вікторин під егідою популярного сьогодні Дня Байкалу. В Іркутську росте ринок оренди за даними http://selims.ru/arenda/Irkutsk/, бо число туристів невпинно зростає.

Це і художні виставки, кінофестивалі, фотовиставки, колективні виїзди на Байкал молодих обдарувань і досвідчених художників для проведення різного плану конкурсів прикладного етнічної творчості, різноманітні екологічні суботники, акції з приведення території в порядок, з прибирання сміття з озерних узбереж, театралізовані вистави на набережній річки Ангара.

Кілька цікавих фактів про озеро Байкал

Байкал є найглибшим у всьому світі озером. Середня глибина Байкалу складає близько 740 метрів. Найбільша глибина озера становить позначку в 1637 метрів.

На думку вчених, Байкал - одне з найдавніших озер, його вік близько 20-25 мільйонів років. Однак, свої сьогоднішні обриси озеро набуло, напевно, всього лише кілька мільйонів років тому, коли відбувалися зміни сейсмічного характеру.

Цікаво те, що Байкал схильний до землетрусів - за рік відмітка доходить до декількох сотень. Більша кількість з цих землетрусів реєструються тільки сейсмографами, в яких є висока чутливість.

На смак Байкальська вода дуже смачна і чиста. Це через те, що в озері задіяні потужні захисні механізми по самоочищенню. Місцеві жителі селищ і сіл часто беруть воду з озера для приготування їжі і різних побутових потреб.

У Байкальської воді міститься невелика кількість зважених і розчинених речовин, тому прозорість води перевершує всі світові озерні водойми і по своїй прозорості наближається до вод океанів.


Інші новини розділу