Найгучніші фінансові афери за версією видання Forbes Автор: lesya · Опубліковано: 19.11.2013 15:30 · Розділ: Економіка

Здавалося б, про фінансові піраміди на сьогоднішній день сказано стільки, що жодна нормальна людина не понесе туди гроші. Та все ж знаходяться любителі легкої наживи, які примудряються вкладати кошти в стовідсотково провальну справу. Хтось виграє, хтось програє, а ось засновники фінансових пірамід добряче наживаються. Хоча деколи й до них приходить розплата у вигляді величезних штрафів та тюремних термінів.

Сьогодні фінансові піраміди захопили й Інтернет-площину. Все частіше можна побачити пропозиції із закликом на вкрай вигідних умовах вкласти грошові збереження, отримавши за це величезний прибуток. Проте є й інші сервіси, які ми часом помилково зараховуємо до пірамід. Це Форекс і, для прикладу, проект TelexFree отзывы про які є свідченням того, що їх принцип кардинально відрізняється від роботи структур на зразок фінансових пірамід. Та говорити про достовірність заробітку на цих сервісах ми не беремося – мова піде про найгучніші в історії фінансові скандали.

Найбільш нахабним аферистом виявився Бернард Медофф. Він завдав світовій економіці збитків на $ 65 мільярдів, і тепер відбуває 150-річний тюремний термін. Заснувавши в 1960-хх роках компанію Madoff Investment Securities, Медофф протримався на ринку аж до 2088 року. В його компанію інвестували кошти не лише приватні особи, але й крупні інвестиційні компанії. Невідомо, скільки доль було скалічено в результаті краху піраміди, та як мінімум один вкладник - великий французький інвестор, який втратив близько півтора мільярда доларів, наклав на себе руки.

Не менший ніж у випадку з Медоффом ажіотаж викликав крах енергетичної компанії Enron, в результаті чого її керівники Джеффрі Скіллінг та Ендрю Фастів були засуджені до тривалого тюремного ув’язнення – перший до 25 років позбавлення волі, другий – до шести. Причиною банкротства стала купівля однієї збиткової компанії, чиє неблагополучне фінансове становище керівництво Enron вирішили приховати. Через деякий час виникла ціла система фірм, яка скуповувала в енергетичної компанії збиткові активи, розраховуючись акціями самої компанії. У 2001 році історія виплила на поверхню, а керівництво Enron потрапило за ґрати.

У списку, складеному співробітниками Forbes, значаться й імена Бернарда Ебберса і Скотта Саллівана, загальна сума збитків від діяльності яких склала 11 мільярдів доларів. Тепер за знищення другої за величиною телекомунікаційної компанії США WorldCom Ебберсу доведеться відсидіти 25 років, а його помічнику, який обрав співробітництво зі слідством, - 5 років. Причина банкрутства компанії крилася в екстенсивній політиці керівництва, що скуповувало активи, вартість яких в декілька разів перевищувала вартість самої компанії. Разом з цим Ебберс провернув кілька афер загальною сумою в 11 мільярдів доларів.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.