«Піккардійці» відсвяткували своє 16-ліття новими «Етюдами» Автор: Lussilda · Опубліковано: 20.01.2009 03:24 · Розділ: Музика

Вокальна формація «Піккардійська терція» запрезентувала в Києві нову програму «Етюди», таким чином відсвяткувавши 16 років на сцені.

[img]/i/news/tercia.jpg[/img]

Джазові аранжування художнього керівника формації Володимира Якимця та нестримні імпровізації соліста Андрія Капраля супроводжувалися барабанами та перкусією.

Як повідомляє прес-секретар вокальної формації «Піккардійська терція», в альбомі «Етюди» «Піккардійці» вперше максимально наблизилися до джазової гармонії, додаючи пісням дуже виразних інтонацій та чіткого ритму.

«На те вони й «Етюди», аби серйозність джазу розбавляти веселою іронією, а потім множити на досвід та манеру виконання, перейняті «піккардійцями» від багатьох грандів вокалу, серед яких - Джино Ванеллі, Джордж Майкл чи Бобі Макферін. Так, музичним жартом стала пісня «Sole mio» - відома пафосними виконаннями від Лучано Паваротті до Володимира Гришка А серйозніший тюнинг "піккардійського" транспорту – «Старенького трамваю» - сповнений ностальгією та професійною вальяжністю: якщо в оригіналі була диктатура нот, то тепер вони виконують всі забаганки формації. У студійній роботі над новим «Стареньким трамваєм» об’єдналися слухачі з цілої України - від Дніпропетровська до Львова, які співали на концертах «Піккардійської терції» з нагоди п’ятнадцятиліття фразу з приспіву. Натомість формація віддячила своїй аудиторії за працю, долучивши на її замовлення до альбому україномовну композицію про Львів» - повідомляє прес-служба гурту.

Здивувало усіх нове звучання таких відомих пісень, як «Ой, летіли дикі гуси», знайомої нам з виконання Ніни Матвієнко та Руслани, чи «Гранули» від «ТНМК», «Очі відьми» гурту «Вій», «I can’t help» Елвіса Преслі.

Музиканти вкотре перегортають у своїй творчості нову сторінку; позаду великий пройдений шлях, попереду сила силенна планів та цікавих знахідок. За ці роки музична формація стала популярною далеко за межами рідної країни. Та за словами учасника колективу Ярослава Нудика, позначка 16 - це лише початок.

За словами самих музикантів, “Етюди” - це платівка, насамперед, для домашнього прослуховування, на відміну від попередніх дисків. Альбом вийшов теплим, спокійним, професійним та не позбавленим філософських ноток.

Довідка:

За даними Ольвія, «Піккардійська терція» була утворена 24 вересня 1992 року у Львові (Львівському музичному училищі) як квартет — Володимир Якимець, Ярослав Нудик, Андрій Капраль і Богдан Богач. 1993 року — дипломанти фестивалю Червона Рута у Донецьку. У 1994 році перемогли на фестивалі «Доля» в Чернівцях (Три перші премії — в конкурсах народної пісні, популярної пісні і «співана поезія». Одноголосно — Гран-прі фестивалю) і записують дебютний альбом «Піккардійська Терція». На Новий Рік стали лауреатами телеконкурсу «Мелодія» і з початку 1995 року «Піккардійська терція» штурмує вершини хіт-параду «12 мінус 2». Завоювавши з піснею «Пустельник» Гран-Прі телефестивалю «Мелодія-95» зовсім не попсова «Піккардійська терція» несподівано потрапила в трійку претендентів на «Золоту Жар-птицю» Таврійських Ігор в номінації краща поп-група року. Фірма «Гал рекордс» випустила ще два альбоми гурту — концертний «Ad libitum» та «Тиха ніч» з різдвяними колядками. Влітку 1997 року МО «Дзиґа» спільно з фірмою «Росток Рекордс» випустили перший компактдиск секстету — «Сад ангельських пісень». 2000 року — за всю історію знаменитого міжнародного фестивалю акапельного співу «Vokal total» у Мюнхені, організатори вперше запросили творчий колектив зі Східної Європи. Ним стала «Піккардійська терція». Наступного року знову прецедент — попри постійну ротацію учасників, формація удруге отримала запрошення на виступ. 2002 — 10 років на сцені. «Студія 1+1» знімає документальний фільм про творчість «Піккардійської терції». 2006 — Виступ перед депутатами Європейської комісії в королівському палаці в Брюсселі, 2007 — виступ у Сопоті (Польща) на фестивалі «Top trendy», де зазвичай виступають лише польські виконавці. 25 серпня 2007 — спільний концерт «Піккардійської терції», Руслани та Ал ді Меоли у супроводі симфонічного оркестру «Leopolis».

Сьогодні музичний колектив нагороджений званням лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченко. Зараз у репертуарі вокальної формації майже триста композицій, серед яких класичні твори, обробки народних пісень, власні композиції. У музичному портфоліо «Піккардійськой терції» твори на 12- ти мовах.


Інші новини розділу