Американські золотошукачі навіть не підозрювали, що розкидана по землі "синя галька" - це сапфіри Автор: lesya · Опубліковано: 19.11.2013 14:17 · Розділ: Цікаві факти

Ще знаменитий Ціцерон казав, що історія – це свідок минулого, світло істини,жива пам’ять, вчитель життя та вісник старини. Без історії у нас нема майбутнього, і це факт. Саме знання своєї історії відрізняє нас від стада, тому говорити про доцільність вивчення цієї дисципліни, мабуть, не варто.

Сьогодні з приводу необхідності вивчення історії точаться гострі дискусії. Комусь вона видається непотрібною, хтось вважає її унікальним духовним надбанням як свого народу, так і цілого людства. Заглиблюватися у вирішення цього питання ми не будемо, та якщо вас цікавить ця наука, заходьте на блог историка – тут ви знайдете чимало цікавих аналізів та інтерпретацій знаменитих історичних подій.

Історія – поняття надзвичайно широкомасштабне та глобальне. Та найцікавішим є те, що її творцями є звичайні люди, і ми з вами теж. Тому історія кожного з нас – це невід’ємна складова загальнолюдської історії.

Джек Гувер першим запідозрив щось неладне (фото з сайту http://lllolll.ru/yogo)
Джек Гувер першим запідозрив щось неладне (фото з сайту http://lllolll.ru/yogo)

Можливо, саме тому історія включає в себе не лише хронологію подій минувшини в міжнаціональних масштабах, але й рясніє часом зовсім уже веселими й кумедними випадками. Про один із них і піде мова нижче.

Трапився він з групою американських золотошукачів. В горах штату Монтана в 1866 році масово добували золото. В копальнях долини Його золотошукачі частенько натрапляли на сині камінці, які вони прозвали «синьою галькою», не звертаючи ані найменшої уваги на них. Лише через тридцять років з’ясувалося, що «синя галька» - не що інше як справжні сапфіри. Коштовні камені з долини Його вирізняються незвичайною чистотою і мають яскраво-небесну барву.

Запідозрив щось неладне фермер Джек Гувер. Назбиравши повну коробку з-під сигарет синіх каменів, чоловік відправив їх в головний офіс знаменитої ювелірної компанії «Тіффані», який розташовувався у Нью-Йорку. Відповідь, яку отримав фермер, його ошелешила: «синя галька» виявилася «кращими коштовними каменями, виявлених коли-небудь на території Сполучених Штатів. За коробку з каменями Джек отримав чек на 4000 доларів – на сьогоднішній день ця сума склала б 100 000.

Джек неабияк зрадів. Не розповідаючи про свою таємницю, він викупив землю з сапфіровим родовищем, а згодом продав її інвесторам. Тепер місто, що виникло на території долини Його, часто називають Гувер-сіті – на честь фермера, якому воно й завдячує своїм виникненням.


Інші новини розділу