5 типових помилок при вивченні англійської Автор: lesya · Опубліковано: 17.11.2013 13:54 · Розділ: Освіта

Напевне, вам доводилося зустрічатися з людьми, а може, і з власного досвіду вам відома ситуація, коли вивченню англійської мови присвячуються роки навчання, а видимих результатів досягти так і не вдається. Ми змінюємо репетиторів, методику навчання, а вільно спілкуватися англійською так і не навчилися. Сьогодні мова піде про типові помилки, яких ми часто припускаємося при вивченні англійської.

1. Найпоширенішою помилкою тих, хто береться за вивчення іноземної мови, є перекладання всіє відповідальності на репетитора чи викладача. Ми чекаємо, що нас навчать, адже ми за це платимо гроші, і немалі. Насправді ж без нашого бажання і зусиль нічогісінько не вийде: вивчити мову можемо тільки ми, а ось обов’язки викладача – нам у цьому допомогти. Тобто він дає підказки і поради, допомагає підібрати методику, а ось питання дисципліни та регулярних занять – це вже суто ваша відповідальність.

2. Ще однією помилкою при вивченні англійської є надмірна концентрація або на граматиці, або на розмовних навиках та комунікаційних особливостях мови. Так, в школі при вивченні мови більше часу приділяли граматиці. Та сама граматика ніколи не навчить вас розмовляти іноземною, а лише допоможе розкласти вивчений матеріал на свої місця, пришвидшивши процес освоєння англійської мови. Помилковим буде й акцентування всієї уваги на вивченні розмовних особливостей мови, оскільки, по-перше, сам процес вивчення триватиме довше, по-друге, ви, скоріше за все, так і не навчитеся правильно будувати речення, вживати ті чи інші форми дієслова тощо.

Виберіть золоту середину: незалежно від того, захотіли ви вивчати английский язык в Гомеле, в Києві чи Москві, ви повинні розуміти, що лише вдале й виважене поєднання граматичних особливостей з розмовними тенденціями призведе до швидкого результату.

3. Третьою поширеною помилкою є форсування мовлення – це коли нас змушують говорити занадто рано. В результаті ми розгублюємося, хвилюємося, забуваємося і ламаємо мову. Запам’ятайте: спершу ви повинні слухати, накопичуючи почуте. І коли багаж знань досягне необхідного рівня, ви почнете говорити самостійно, ваш язик сам вимовлятиме необхідні слова. Та при цьому перед собою слід ставити мету заговорити, інакше ви не заговорите ніколи.

Якщо ж ви комплексуєте з приводу свого акценту, цього робити не варто: зрозумійте, що ваш голосовий апарат від народження налаштований на вимову інших звуків, і навіть у людей, які протягом тривалого часу живуть серед носіїв мови, присутній акцент, тому прагніть говорити так, щоб вас розуміли.

4. Фокусування на власних помилках. Часто ми соромимося говорити англійською через боязнь зробити помилку. Цього робити не слід. Ваш співрозмовник розуміє, що його рідна мова – для вас чужа, і вже одне те, що ви пробуєте нею заговорити, заслуговує на повагу.

5. Часто ми занадто сильно фокусуємося на підручниках. Але підручники залишаються підручниками, а для того, щоб вивчити мову, слід зробити її частиною своєї реальності, зануритися у мовне середовище.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.