Коктейль Клеопатри Автор: kseniya_www · Опубліковано: 16.11.2013 22:59 · Розділ: Цікаві факти

Хто і коли уклав перше парі – історія замовчує. Але азарт і авантюризм властиві людській натурі за означенням, інакше ми би й досі грілися біля вогню десь у печерах. Уже діти, засвоївши перші навички поводження в соціумі, люблять хвалитися своїми можливостями і доводити один одному свої переваги. Та навіть елементарне «Слабо!», «А ти не зможеш…» - є своєрідним закладом. В нинішні часи взагалі існує ціла галузь розваг, заснована на цій пристрасті людини до укладання парі, різноманітні букмекерські контори, які з задоволенням приймають ставки на ті чи інші події, здебільшого, спортивного характеру. Серед них своє гідне місце посідає «Париматч».

Тим не менше історія все ж зберегла для нас деякі найцікавіші парі. Найвідомішим із них сягає часів Клеопатри. Він дістав свою особисту назву і його знають, як Коктейль Клеопатри або Коктейль з перлиною.

Принадивши до себе консула Марка Антонія, Клеопатра зробила його своїм коханцем. В тодішні часи розваг було не так багато, тож і вигадували всілякі несусвітні речі. Якось від нічого робити, цариця запропонувала Марку Антонію закластися, що вона вип’є на вечерю вино вартістю в 10 мільйонів сестерцій. На ті часи, цілий статок, а винні колекції тоді ще не набули поширення. Що стояло на кону між коханцями, наразі ніхто не знає. Але зваживши всі «за» і «проти», особливо пропозиції тодішнього ринку вин, римський консул згодився. Він явно розраховував виграти і навряд чи мова йшла про якісь грошову ставку. Швидше за все, на кону стояло якесь незвичне прохання.

Але Клеопатра, яка ввійшла в історію як дуже мудра і хитра жінка, і тут обдурила наївного коханця. Тільки-но почався їхній бенкет, цариці піднесли кубок з винним оцтом. Вельможна єгиптянка демонстративно вийняла з вуха кульчик з великою чорною перлиною, яка, власне, і коштувала 10 мільйонів сестерцій, і вкинула в бокал. Наприкінці вечері вона випила його одним залпом і Марк Антоній мусив визнати свій програш.

Цей історичний факт свідчить про те, що Клеопатра була мудрою не лише життєвим досвідом, а й дещо знала про властивості перлів. Хімічно ці дорогоцінні скарби моря є не чим іншим, як карбонатом кальцію. Він взаємодіє з оцтовою кислотою і утворює нейтральний розчин, який цілком безпечно можна вживати.

Лише нещодавно вчені підтвердили ймовірну реальність цього факту. Професор Пруденс Джонс з університету Нью-Джерсі вирішив на практиці перевірити можливість такого хімічного досліду. Його перлина розчинилася в оцті за 24 години. Напевно, цариця застосувала ще якусь хитрість.


Інші новини розділу