Колишній емір Катару навчив 2 мільйони дітей Автор: kseniya_www · Опубліковано: 16.11.2013 22:51 · Розділ: Освіта

Важливість обов’язкової загальної освіти світ зміг оцінити ще в минулому столітті. Досвід Радянського Союзу, котрий зумів за кілька десятиліть вивести країну з зародкового капіталістичного стану в індустріально розвинуту країну, змусив і інші країни запровадити в себе безкоштовну загальнообов’язкову середню освіту.

ІТАР-ТАСС нещодавно повідомило про звіт генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової про стан освіти в світі.

Світ надто швидко замінюється, відкриваючи, водночас, все більше перспектив і можливостей. В такому мінливому світі все більшу роль грає якісна освіта, - зокрема, йдеться в ньому. - За статистичними даними, вже сьогодні кожен третій мешканець планети користується послугами світової павутини, а 7 мільярдів – мобільним зв’язком. І в той же час, - повідомила генеральний директор ЮНЕСКО, - 57 мільйонів дітей не мають можливості навчатися в школі, а 250 мільйонів через неякісну освіту не вміють ані читати, ані писати. Тим не менше, - вважає пані Бокова, - право на освіту таке ж невід’ємне для людини, як право на життя. На жаль, - зазначила вона,- в багатьох країнах його порушують, значно відкидаючи назад розвиток суспільства.

На потрібність систематичної і якісної освіти вказав також представник ООН щодо фінансування в галузі інновацій Філіп Дуст-Блазі. Він зауважив, що коли дитина відвідує школу, вона автоматично отримує захист від сексуальних домагань, від надто раннього одруження, проституції. Крім того, належний рівень освіти збільшує доходи людини і дає змогу кожному громадянину вносити суттєвіший вклад в економіку країни.

Головними чинниками, які не дозволяють багатьом дітям отримувати бодай початкову освіту, як можна здогадатися, є бідність і проживання в конфліктних зонах. На сполох б’ють не лише міжнародні і громадські організації, а за рішення проблеми беруться і меценати.

Рік тому жінка колишнього еміра Катара Шейхі Мози бінт Насер виступила з ініціативою дати базову освіту всім дітям світу. Проект так і називався – «Дати освіту дитині». Сьогодні вже можна підбити перші підсумки його реалізації. За минулий рік завдяки вжитим заходам вдалося долучити до освіти два мільйона дітей в 24 країнах світу.

Як вважає генеральний директор ЮНЕСКО, подібний приклад свідчить про те, що проблему в принципі можливо вирішити, але для цього потрібно залучати всі можливі ресурси, в тім числі й урядів країн, котрі мають брати на себе відповідальність за молоде покоління.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.