Кожен наступний проект гірший від попереднього Автор: kseniya_www · Опубліковано: 16.11.2013 22:48 · Розділ: Освіта

Міністерство освіти і науки продовжує «вдосконалювати» майбутні умови прийому у вищі навчальні заклади в Україні. Нещодавно на офіційному сайті міністерства опубліковано оновлений проект Умов в 2014 році, позаяк 25 жовтня завершилося громадське обговорення попереднього.

Передусім, кидається в очі, що в новому проекті нівелюються правила прийому навчального закладу, які тепер мають бути приведені у відповідність до міністерських норм. Така уніфікація, з одного боку, полегшує вступ у виші абітурієнтам, а іншого – обмежує самі виші у відборі саме своїх студентів. Зате з’явилося поняття співбесіди, котре якимось чином зможе компенсувати таку уніфікованість і дає, ймовірно, широкий простір для корупції.

Як і раніше, рішення про прийом абітурієнтів будуть розміщуватися на інформаційних стендах і на офіційних веб-сайтах навчальних закладів. Ще в минулому році випускники могли довідатися про ці дані також в інформаційній системі «Конкурс», який підтримувала громадська організація «Опора». Тепер ця функція передана організації, яка має відповідний інформаційний ресурс – ДП «Інформресурс», - зазначено в документі.

Змінено і терміни підготовки вишами правил прийому. Якщо їх раніше мали затверджувати до 15 листопада, то тепер – до 25. Зрештою, це вселяє надію, що остаточні правила прийому до вищих навчальних закладів будуть затверджені вже в листопаді.

Найбільше суперечностей викликають нові норми щодо Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО). Як і раніше, абітурієнт повинен зареєструвати в ній свою заяву в своїй же присутності. Але тепер виш може цю заяву відхилити згідно з рішенням приймальної комісії і при умові технічних помилок, якщо такі допущені в процесі занесення даних, на що має бути складений відповідний акт. При цьому відмінена заява вважається неподаною, а сам факт подачі її в ЄДЕБО анулюється. На жаль, дізнається про це абітурієнт лише після того, як будуть сформовані списки рекомендованих до вступу. Тут для корупції просто море можливостей.

Додає до такої корупційної схеми ще одну можливість і той факт, що рейтингові списки мають бути гарантовано присутні лише на інформаційних стендах, а щодо веб-сайту така норма необов’язкова.

Університети, які мають статус дослідницьких, матимуть право самостійно встановлювати перелік конкурсних предметів, але з числа тих, які присутні в Зовнішньому незалежному оцінюванні і не факт, що там буде присутня українська мова і література, котрі досі були обов’язковими.

Хочете, щоб навчання дитини англійській мові було легким? Игры для обучения английскому - це найкращий варіант, занурившись в події гри, дитина на підсвідомому рівні буде запам'ятовувати англійські слова та фрази.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.