Вісімнадцять російських навчальних закладів потрапили до списку найкращих ВУЗів світу Автор: lesya · Опубліковано: 12.11.2013 17:47 · Розділ: Освіта

Нещодавно британська компанія QS склала рейтинг найкращих вузів світу: до списку потрапили вісімнадцять російських вузів. При оцінюванні навчальних закладів до уваги брали шість критеріїв, серед яких репутація того чи іншого закладу в науковому середовищі, рівень цитування публікацій, написаних співробітниками навчального закладу, кількість іноземних викладачів та студентів, затребуваність та рівень працевлаштованості випускників вузу, а також відносну кількість іноземних викладачів і студентів.

В результаті зроблених підрахунків до списку кращих вищих навчальних закладів світу потрапило вісімнадцять вузів Росії. Втім, вони не увійшли навіть до 200 найкращих, за винятком хіба що МДУ імені Ломоносова.

МДУ (фото з ru.wikipedia.org)
МДУ (фото з ru.wikipedia.org)


За словами керівництва регіональних вузів, які потрапили до списку QS, такий результат, а також отзывы о ВУЗах России, є свідченням того, що російські вузи отримали міжнародне визнання. А це означає, що університети працюють якісно навіть на міжнародному рівні.

Серед вузів, розташованих в російських регіонах, найвища позиція дісталася Санкт-Петербурзькому державному університету, якому вдалося піднятися на тринадцять позицій і зайняти 240 позицію. До рейтингу потрапив і Новосибірський державний університет, якому дісталося 352-е місце.

До рейтингу також потрапив Санкт-Петербурзький політехнічний університет, Уральський федеральний університет, Томський політехнічний університет та Томський державний університет.

Ректори кількох університетів вирішили прокоментувати ситуацію. Вони наголошують на тому, що потрапляння до рейтингу, а також поліпшення позицій, підтверджує той факт, що університети обрали правильну політику, і такого курсу слід дотримуватися в майбутньому.

Втім, з такою позицією погодитися непросто: якщо взяти до уваги критерії, які бралися за основу оцінювання, стає зрозуміло, що рейтинг вузів базується не на якості освіти, а в першу чергу на піарі. Саме тому рейтинг викликав обурення багатьох користувачів Інтернету. Точніше, несхвалення викликає не сам рейтинг, а те, як його результати сприймає керівництво університетів, роблячи ставку не на якість освіти та рівень знань випускників, а на рекламу. Та й кількість іноземних викладачів мало впливає на якість освіти: далеко не завжди в російські вузи потрапляють найкращі викладачі.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.