Мухи-рекламники, один трильйон доларів в подарунок та кілька слів про те, як проходили найоригінальніші промоакції Автор: lesya · Опубліковано: 12.11.2013 10:09 · Розділ: Цікаві факти

Успішний бізнес неможливий без грамотної реклами. В умовах високої конкуренції вміння правильно та вигідно подати свій товар – одна з невід’ємних складових успіху та багатства. Саме тому кількість рекламних біл-бордів з кожним роком невпинно зростає, а на вулицях великих міст дедалі частіше можна натрапити на чергову рекламну акцію. А вони, слід відзначити, іноді бувають настільки добре опрацьованими, що приносять дохід в мільйони, повністю відшкодовуючи витрати на проведення акції та оплату послуг рекламників.

Деякі промоакції можна назвати справжніми витворами мистецтва. Приміром, у 2010 році на замовлення видавничого дому Eichborn була проведена цікава рекламна акція: рекламниками у ній виступили дві сотні мух.

Рекламна акція проводилася в рамках книжкового ярмарку, який щороку відбувається у Франкфурті. Захід традиційно збирає сотні тисяч відвідувачів, і цим вирішили скористатися в Eichborn. За допомогою вони звернулися в агентство Jung von Matt/Neckar, яке вирішило, що ідеальними рекламоносіями для такої акції стануть звичайні мухи. До ніжок кожної комахи було прикріплено легкі флаєри, на яких вказувалися назва видавництва, а також выставочные стенды і їхні номери у виставковому залі. Мухи, які безперешкодно сідали на відвідувачів, привернули всезагальну увагу, в результаті чого було укладено кілька довгострокових вигідних договорів про співробітництво.

Не менш оригінальною та дієвою виявилася акція Trillion dollars campaign (грошей багато не буває), як носила радше політичний характер. Акція пройшла у Зімбабве, країні, яка пережила гіперінфляцію, та населення якої протягом тривалого часу знаходилося за межею бідності. В 2009 році співробітники видання The Zimbabwean вирішили провести соціальну акцію, яка повинна була стати продовженням протесту проти політики президента Роберта Мугабе. В рамках акції всім перехожим роздавали копію купюри номіналом в один трильйон доларів Зімбабве. Проте людей це не тішило, оскільки валюта в країні страшенно знецінилася.

Газетники домоглися свого: після рекламної акції уряд країни відмовився від місцевої валюти. В результаті рекламна акція отримала більше 50 нагород на міжнародних конкурсах.

Говорячи про найбільш оригінальні рекламні акції, неможливо оминути увагою оригінальний флешмоб, який відбувся кілька років тому на станції лондонського метро. T- Mobile Dance привернув увагу мільйонів, адже флешмоб на станції лондонського метро став справжньою подією: більш ніж 350 вправних танцюристів вирішили перетворити станцію метро на танцпол, танцюючи під музику, яка лунала з динаміків станції. Перехожі знімали все на телефони, і відео лише на YouTube назбирало більше 20 мільйонів переглядів…

…А через компанія Universal Music випустила саундтрек «The Liverpool Street Station Dance», який на деяких сервісах продавався по 4 фунти стерлінгів…


Інші новини розділу