7 цікавих фактів про книги та читання Автор: lesya · Опубліковано: 10.11.2013 15:22 · Розділ: Цікаві факти

У кожного з нас вдома є книги. І якщо сьогодні левину частку популярності у книг відвоювали Інтернет та трохи раніше телебачення, то якихось півтора століття тому вони були основним джерелом інформації. Сьогодні ж людство читає все менше й менше книг, та це не означає, що воно не читає зовсім: новини, статті та блоги, навіть повідомлення у соціальних мережах – все це має пряме відношення до читання, отож вам напевне буде цікаво дізнатися деякі факти про книги і сам процес читання загалом.

1. Незважаючи на те, що сьогодні дедалі більше користувачів полюбляють читать книги онлайн, все ж традиційні книги залишаються досить-таки затребуваними. Літературу читають різну: комусь до вподоби детективи, хтось надає перевагу любовним романам, інші ж обирають класику чи наукову літературу.

Та є книги, які читали якщо й не всі, то добряча половина людства. Небувалої популярності набули твори Агати Крісті – саме вона вважається найпопулярнішою письменницею усіх часів і народів. Її детективи перекладені 44-ма мовами світу. Всього дотепер було видано більше двох мільярдів книг письменниці.

Проте найпоширенішою книгою світу є Біблія, а на другому місці опинилася «Книга рекордів Гіннеса».

2. Спеціалісти підрахували, що сьогодні молодь не надто часто купує книги – більше половини книг в наш час купують люди, яким за 45.

3. А ось іспанський драматург Лопе де Вега прославився тим, що за свою творчу кар’єру написав найбільше творів з-поміж усіх інших письменників. Його творча спадщина налічує аж 1800 п'єс.

4. Спеціалісти також з’ясували, що жінки більше люблять читати, ніж чоловіки: за підрахунками дослідників 68% усіх книг купують саме представниці прекрасної статі.

5. Всі ми знаємо, що таке клептоманія. Та далеко не всім відомо, що є особливий вид цього психологічного захворювання. Він отримав назву бібліоклептоманія, і ті, хто зіткнувся з цим захворюванням, крадуть виключно книги. Найбільш відомим бібліоклептоманом вважається Стівен Блумберг: за своє життя йому вдалося викрасти понад 23 тисячі рідкісних книг, загальна вартість яких оцінюється в 20 мільйонів доларів.

6. А ось найдовшою біографією серед усіх написаних на сьогоднішній день біографій є історія життя Вінстона Черчілля, яка налічує цілих 22 томи. Та до Британських парламентських документів, які вважаються найбільшою в історії публікацією, біографія Черчілля не дотягнула – документи складаються з 1112 томів.

7. Якщо б ви захотіли вмістити в сумці географічний атлас, що зберігається сьогодні в Британському музеї, у вас би точно нічого не вийшло – вага атласу становить 320 кілограмів. В той же час найменші книги в світі (а їх є дванадцять) змогли б вміститися в одній столовій ложці!


Інші новини розділу