Найменші квартири та будинки світу Автор: lesya · Опубліковано: 08.11.2013 18:35 · Розділ: Цікаві факти

Часто за браком місця в невеликих квартирах доводиться використовувати багатофункціональні меблі, здатні задовольнити всі потреби тих, хто в них проживає. В таких квартирах мудрі мешканці з користю використовують кожен метр, при цьому їхнє помешкання зовсім не виглядає захаращеним. Проте є квартири, які й помешканням язик не повертається назвати, при цьому уявити важко, як там можуть жити люди.

Візьмімо, приміром, найвужчий будинок в світі. Збудувала цей будинок бразилійка Хенейта Мінхо. Ширина унікальної будівлі становить всього один метр, зате у висоту він сягає десяти метрів. Будинок має три поверхи, тут є три! спальні, дві житлових кімнати, кухня та навіть крихітна веранда. Спершу влада міста мала намір заборонити будівництво цього сумнівного архітектурного шедевру, проте згодом передумала.

Фото з http://xage.ru/samyie-malenkie-kvartiryi-i-doma/
Фото з http://xage.ru/samyie-malenkie-kvartiryi-i-doma/

А ось найменшою квартирою США експерти вважають помешкання дизайнера Феліс Кохен. В її квартирі немає кухні, зате є душова і туалет. Спальне місце теж викликає подив – воно мало чим відрізняється від купе в потязі. Чому ж Феліс мешкає у цій крихітній кімнатці? Все через економію. Кімната розташована в одному з престижних районів, де ціни на помешкання зашкалюють. За свої кілька метрів Феліс платить всього 700 доларів, тоді як її сусіди за звичайні квартири платять біля 3000 доларів щомісяця.

Ще один доволі цікавий архітектурний проект втілений в життя дизайнером Джеєм Шафером. На площі в десять квадратних метрів він вмудрився розмістити спальню, невеличку кухню, робочий кабінет, ванну та туалет. Схоже, Шафер цілком задоволений своїм житлом. Ще б пак: незважаючи на крихітні розміри, будинок має колеса, отож Джей може з комфортом мешкати в будь-якому місті країни.

Фото з http://xage.ru/samyie-malenkie-kvartiryi-i-doma/
Фото з http://xage.ru/samyie-malenkie-kvartiryi-i-doma/

Позмагатися з дизайнерами, які потрапили до нашого списку, може й Даі Хайфі, автор проекту The Egg. Він створив екологічний дім-капсулу. Заввишки два метри, ця кімната вміщає в собі ліжко, кран та книжкову поличку. Цікаво, що стіни капсули виготовлено з бамбука, в якості теплоізолюючих матеріалів використовується трава, що росте навколо, а на даху будівлі розташовано сонячні панелі, які забезпечують крихітний дім електрикою.

Не відстає від лідерів нашого списку й Рим – в самісінькому центрі цього древнього міста розташована досить незвична квартира. Вона займає площу всього в п’ять квадратних метрів. Помешкання було обладнане в приміщенні колишнього громадського туалету. Тут є душ, туалет і спальна платформа.

Незважаючи на крихітні розміри, квартира коштує немало – 55 тисяч євро. Втім, попри те, що розташована вона в центрі, до цього часу покупців, охочих придбати «розкішні» апартаменти, так і не знайшлося.


Інші новини розділу