Хакери Anonymous провели "Марш мільйона масок" Автор: lesya · Опубліковано: 07.11.2013 14:58 · Розділ: Суспільство

Хакерське угруповання Anonymous за порівняно недовгий час свого існування наробило в світі чимало шуму. Зламуючи урядові сайти та сайти поліції різних країн, «анонімуси» протестують проти низки законів та політики окремих держава. Та дії хакерів є протизаконними у більшості країн світу, адже порушують права та посягають на свободи окремих громадян. Саме тому кожен вчинок «Анонімусів» викликає в суспільстві немалий резонанс.

І ось кілька днів тому прибічники руху Anonymous провели так званий "марш мільйона масок". Марш пройшов у багатьох великих містах по різних куточках світу, і він, за задумом організаторів, повинен був стати найбільшою акцією протесту в цілому світі. В більшості міст акції пройшли мирно, і лише в Єревані демонстранти не уникнули сутичок з поліцією.

В рамках акції прихильники вільного Інтернету, хактивісти, учасники руху Occupy та просто нудьгуючі користувачі вийшли на вулиці в десятках міст світу.

Фото з tjournal.ru
Фото з tjournal.ru

Акція розпочалася 5 листопада, і цю дату активісти угруповання вибрали невипадково. Саме в ніч на 5 листопада у Великобританії традиційно відзначають Ніч факелів, відому також під назвою "Ніч Гая Фокса". Свято відзначають на честь лідера середньовічних повстанців, які свого часу намагалися підірвати Парламент. Члени Anonymous є великими шанувальниками Гая Фокса: символом свого угруповання вони обрали маску, яка представлена у фільмі "V означає Вендетта", присвяченому арешту та смертній карі ватажка руху протесту.

У даному контексті зауважимо, що хакери Anonymous чинять насправді неймовірні речі. Незважаючи на наявність серйозних dlp систем, вони зламують урядові сайти та сайти великих корпорацій, зливають секретні дані в Інтернет тощо. Щоправда, акції Anonymous носять політичний характер, тоді як інші групи хакерів переслідують виключно корисні цілі. Цими днями атаці останніх піддалися акаунти 38 мільйонів користувачів Adobe.

При цьому раніше компанія заявила, що від атаки хакерів постраждало всього три мільйони акаунтів, а трохи згодом з’ясувалося, що ця цифра куди більша. Насправді зловмисникам вдалося отримати доступ до Adobe ID і зашифрованих паролів 38 мільйонів активних користувачів.

Крім персональних даних акаунтів хакерам вдалося зламати вихідні коди продукції Adobe, серед яких значиться програма для роботи з PDF-файлами Acrobat, а також інструментарій для розробки інтернет-додатків ColdFusion і ColdFusion Builder. Крім того, було здійснено атаку на Photoshop.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.