Перші поселенці на території Австралії з’явилися 45 тисяч років тому Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.07.2009 15:16 · Розділ: Наука

Заселення Австралії сучасними людьми, що залишили африканський континент, відбулося не пізніше 45 тисяч років тому, по так званому Південному шляху. Він проходить через Африканський Ріг, Баб-ель-Мандебську протоку в Червоному морі, Аравійський півострів та південь Азії.

Для того, щоб прийти до цих висновків, авторам дослідження довелося повністю розшифрувати 966 зразків мітохондріальних ДНК, взятих у представників 26 реліктових племен в Індії. Серед геномів вчені виявили такі, що несуть в собі мутації, специфічні для аборигенів, тобто корінного населення Австралії.

Мітохондріальні ДНК (мтДНК) - це короткі фрагменти ДНК, які знаходиться всередині маленьких органел, мітохондрій, що присутні в більшості клітин організму; вони відповідають за вироблення енергії для всіх внутрішньоклітинних процесів, а тому збої в їхній роботі неприпустимі. Мабуть тому, в ході еволюції, в мітохондріях розвилися власні короткі ДНК, які забезпечують більш ефективне виконання їхніх функції. Мітохондріальна ДНК передається тільки по материнській лінії, тому її вивчення дозволяє з великою точністю прослідкувати походження людини.

Гіпотеза про те, що перші поселенці з числа Homo sapiens з'явилися в Австралії через лічені тисячоліття після виходу людей за межі африканського континенту, виникла на підставі археологічних даних, а також схожості особливостей будови тіла австралійських аборигенів і азіатських народів. Підтвердити її за допомогою генетичних даних раніше не вдавалося.

Джерело rian.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.