Цікаві факти про таксі Автор: lesya · Опубліковано: 05.11.2013 12:34 · Розділ: Авто-мото

Напевне, всі ми хоча б раз у житті користувалися послугами таксі. Повертаючись з вечірки, коли громадський транспорт уже не курсує, поспішаючи по справах чи просто вирушаючи кудись з дітьми, ми частенько набираємо номер телефону, замовляючи автомобіль, який зможе доставити нас, куди ми забажаємо.

Користуючись послугами таксі, ми рідко замислюємося над тим, що кожна служба, яка пропонує вантажні та пасажирські перевезення, - це автотранспортна компанія, зі складною структурою та своїми особливостями організації. Так, для того, щоб організувати власну службу таксі, знадобиться чимало: власна АЗС, автопарк, станція технічного обслуговування та ремонту, ціла низка документації, конструктивные разработки, різноманітні дозволи і т.д. Та для більшості з нас таксі – це звичайна можливість за короткий проміжок часу дістатися до необхідного місця призначення.

Зрозуміло, що за цю послугу доводиться платити гроші. І тарифи на послуги відрізняються в різних містах та країнах.

Приміром, найдорожчі таксі курсують в Лондоні, а найдешевші – в Китаї: тут за 10 доларів можна проїхати насправді величезну відстань. Цікавим є і той факт, що у Китаї більше третини водіїв таксі – представниці прекрасної статі.

Історія таксі налічує чимало років. Ще у вісімнадцятому столітті один винахідливий француз організував перший в історії «таксопарк». Зрозуміло, автомобілів у ньому не було, а їх роль виконували наймані кінні екіпажі.

В Росії ж перше таксі з’явилося у 1907 році. Воно стало настільки популярним, що вже в 1925 році дорогами столиці країни їздило не менше 200 таксі – автомобілів марки «Фіат» і «Рено».

Фото з lenta-ua.net
Фото з lenta-ua.net

А ось у французів особливе ставлення до таксі. Тут навіть свого часу ходила приказка: «Гуси врятували Рим, а Париж врятувався завдяки таксомоторам». Справа в тому, що в роки першої світової війни, в 1914 році, німцям вдалося прорвати французьку оборону і вони почали наступ на столицю. Французам катастрофічно не вистачало транспорту, щоб доставити воєнних на фронт. Тоді було вирішено використати паризькі таксі. 1200 автомобілів за одну ніч доставило більше 6,5 тисяч солдатів на берег річки Марна. Ворожі сили було зупинено, а Париж врятовано.

Сьогодні ж таксі уже нікого не здивуєш. Проте чилійцям це вдалося: тут можна проїхатися на досить незвичних автомобілях. Розмальовані вони під корів, сигналять муканням, а заднє сидіння цих автомобілів стилізоване під вим'я.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.