Виставка, присвячена "слабкій чоловічій статі", відкрилася у Швейцарії Автор: lesya · Опубліковано: 04.11.2013 20:42 · Розділ: Культура

Досить цікава та не менш оригінальна виставка відкрилася цими днями у Швейцарії. Головна особливість експозиції криється в її досить-таки нестандартній ідеї, покликаній довести, що слабка стать – це і є чоловіки. Несподівана виставка отримала назву «Слабка стать - нові образи чоловіка в сучасному мистецтві».

На сайті музею зазначається, що швейцарська виставка є вагомим «внеском у визначення нової ролі чоловічої статі, розвитком теми, яка давно обговорюється в академічних колах та масовій культурі». В рамках виставки представили свої роботи художники і фотографи, кінорежисери та архітектори, які вирішили переосмислити образ чоловіка в мистецтві починаючи з 1960- х років. За словами організаторів, виставка покликана вирішити низку назрілих питань про самого чоловіка

Така виставка для швейцарського музею досить-таки незвична, адже в цій країні досі дотримуються доволі консервативних поглядів на ролі чоловіка та жінки у суспільстві.

Адміністрація музею вирішила трохи пояснити доволі несподівану назву виставки. Згідно з даними статистики, чоловіки вмирають раніше, ніж жінки. Чоловіки частіше порушують закон, твердять організатори, все через ту ж слабкість: мовляв, чоловікам не вистачає сили духу, щоб впоратися зі спокусами та протистояти складним обставинам.

І якщо глянути на чоловіків збоку, вони й справді викликають жалість. Суворі спортсмени, яких виснажує поразка в складних змаганнях або яким, навпаки, сльози навертаються на очі через радість перемоги, виснажені топ-менеджери, які навряд чи заснуть без снодійного, бліді юнаки, які страждають від нерозділеного кохання, – все це, говорять організатори виставки, доводить, що чоловіки – стать слабка.

Роботи художників, які візьмуть участь у виставці, поділено на шість категорій: «Сильні слабкості», «Експерименти», «Емоції», «Чуттєвість», «Критика і криза», «Мужність і вдавання». Експонати виставки було розміщено в хронологічному порядку, а це означає, що відвідувачі зможуть простежити, як змінювалися образ та місце чоловіка у суспільстві після сексуальної революції, появи та розвитку фемінізму, а також легалізації одностатевих шлюбів.

Якою б дивною та неоднозначною не виглядала виставка, критики високо оцінили роботи, представлені у музеї. Вони вважають, що мистецтво різкіше та радикальніше сприймає і демонструє суспільні тенденції – зовсім не так, як це робить реклама та ЗМІ. Можливо, переосмислення ролі чоловіків дозволить порвати з установленими стереотипами, що спонукатиме ставитися до чоловіків більш поблажливо.

Джерело: http://www.newsru.com/

Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?