Втрата ваги одного з партнерів часто призводить до розриву стосунків Автор: lesya · Опубліковано: 04.11.2013 18:41 · Розділ: Психологія

Цікаве дослідження провели нещодавно американські психологи. Їм вдалося з’ясувати, що втрата ваги одного з партерів може призвести до розриву стосунків. Відповідне дослідження проводилося психологами Університету Північної Кароліни та Університету Техасу. На противагу поширеній думці, що схуднення навпаки сприяє зміцненню взаємин у парі, дослідники наводять факти, які засвідчують, що значна втрата зайвих кілограмів може взагалі призвести до краху взаємин. Чому це відбувається? А тому, що схудлий починає постійно підштовхувати партнера до аналогічних змін у житті.

Все це виливається у критичні зауваження на адресу своєї другої половини, проявляється в різкому зниженні сексуального інтересу та навіть у спробах зіпсувати шкідливі продукти, які полюбляє вживати партнер. Така поведінка крок за кроком заводить взаємини в безвихідь.

Всього в експерименті вчених взяла участь 21 пара. Мінімальна кількість кілограмів, яку в парі скинув один з партнерів, становила 14 кілограмів, тоді як середній показник втраченої ваги склав 27 кілограмів. Кожного учасника, якому вдалося скинути ненависну вагу, попросили розповісти, як змінилися стосунки з коханою людиною після схуднення.

В результаті виявилося, що ті люди, яким вдалося схуднути, все частіше починають говорити та думати про здоровий спосіб життя, спонукаючи партнера зайнятися власним здоров’ям та зовнішністю. І якщо партнер також готовий до змін, то взаємини в таких парах покращувалися як в сексуальному, так і в емоційному плані. Та в деяких випадках схудлі починали в буквальному сенсі тероризувати свою половинку, через що взаємини тріщали по швах.

Отож виходить, якщо ви по-справжньому дорожите взаєминами, не варто зациклюватися на схудненні. Спробуйте ненав’язливо переконати свого партнера в тому, що ви маєте рацію, або зовсім закиньте цю справу. Головне – не забувайте, що вам просто необхідно разом обідати чи вечеряти, адже, як з’ясували дослідники, сімейні трапези допомагають контролювати вагу. По-перше, вони дозволяють відволіктися від їжі через спілкування з сім’єю, по-друге, так ви куди менше з’їсте перед телевізором.

В рамках експерименту було опитано 190 батьків та 148 дітей. Їм задавали питання стосовно харчової поведінки в сім’ї. Після цього вчені заміряли індекс маси тіла піддослідних.

В результаті виявилося, що внутрішньосімейне спілкування замінювало надмірний прийом їжі, який насправді дуже часто був викликаний психологічними проблемами. І це спілкування дарувало куди більш позитивні відчуття, ніж їжа.

Джерело: http://www.meddaily.ru/

Інші новини розділу