В рейтингу кращих – чотири виша України Автор: kseniya_www · Опубліковано: 03.11.2013 20:08 · Розділ: Освіта

Щорічно британська компанія QS World University Rankings складає рейтинг вищих навчальних закладів світу.

Цьогоріч до розгляду взято 20 українських вишів і лише чотири з них взагалі потрапили у список: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут». Донецький національний університет і Харьківський технічний університет "Харьківский політехнічний університет". Відрадно, що Київський університет зумів підвищити свій рейтинг і перейшов з рейтингової групи «501-550» до групи «441-450». Вперше в список вдалося потрапити Харьківському університету.

Згідно з правилами встановлення рейтингу, до уваги передусім беруться три індикатори: наукова активність, тобто цитування і посилання на наукові роботи, що становить половину від загальної оцінки, 40% – думка академічного товариства, оцінка роботодавців – 10%, - пояснила регіональний директор міжнародної компанії Зоя Зайцева. Як вона також зазначила, це єдиний рейтинг, котрий враховує думку роботодавців, оскільки це не важливо. Курсовые работы на заказ тут складно просунути керівникові. Адже студент поступає в престижний виш в надії згодом одержати відповідну оплатну роботу, а роботодавець зі свого боку очікує отримати повноцінного і перспективного спеціаліста.

На жаль, в Україні, - зазначила також вона, - існує певний розрив між цими поняттями. Виші і далі продовжують «штампувати» спеціалістів за старими мірками, а роботодавці навіть і не збирають підтримувати з ними зв’язок. В результаті навчальний заклад гадає, що його випускники – фахівці екстра класу, а підприємці лише плюються від рівня їх знань, якості підготовки і практичних навиків. Проблема ще й в тому, що роботодавці самі не знають, чого хочуть, і якщо би їм довелося відповісти на відповідну анкету, то вони не змогли би належно її оформити. Звідси й виходить розрив між навчанням і фактичними вимогами до дипломованого спеціаліста. Але це проблема всіх Східноєвропейських країн, а не лише України.

В той же час, при прийомі на роботу, - зазначають спеціалісти рекрутінгових компаній, - рейтинг вишу має значення лише на стадії розгляду резюме, а далі вже вступає в силу реальний досвід претендента. Якщо випускник вищого навчального закладу позицінує себе, як такий, хто хоче одержати перше місце роботи і здобути певний досвід роботи, то він може отримати такий шанс.


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.