7 простих способів профілактики кольок у немовлят Автор: lesya · Опубліковано: 03.11.2013 11:36 · Розділ: Медицина

Фото з colik.net
Фото з colik.net

Всі мами знають, що таке кольки. Безсонні ночі через різкий пронизливий біль в животику малюка – через це пройшла кожна жінка, в якої є діти. Кольки у немовлят виникають через те, що їхній крихітний кишечник за короткий час свого існування ще не встиг виробити власну мікрофлору. Тому дуже часто лікарі виписують препарати, покликані стимулювати роботу кишечнику, допомогти організму новонародженого самостійно справлятися з їжею.

Однак препарати препаратами, а розраховувати на них як на панацею не варто: лише комплексні заходи та турботливий догляд допоможуть і малюку, і мамі справитися з проблемою. Отож що являє собою колика профилактика у новонароджених?

Найперше, на що слід звернути увагу, це на харчування матері та її психологічний стан: деякі медики твердять, що підвищена дратівливість молодої мами здатна негативно відображатися на здоров’ї малюка, зокрема викликаючи появу кольок. Нижче пропонуємо вам 7 нескладних способів, які допоможуть уникнути кольок у малюка, або ж принаймні знизять біль та згладять симптоми.

1. Харчування. Найперше, зверніть увагу на харчування дитини і своє власне. Якщо немовля на грудному вигодовуванні, матері слід виключити із щоденного раціону продукти, які сприяють газоутворенню. А це означає, що доведеться відмовитися від капусти, грибів, винограду, бобових, перцю, огірків, цибулі та сиру.

2. Фізкультура. Навіть якщо вашому маляті всього кілька тижнів, йому просто необхідна гімнастика. Не забувайте робити найпростіші вправи, які вам покаже лікар, кілька разів на день. Гімнастика не лише розімне м’язи немовляти, але й посприяє процесу травлення, а отже, запобігатиме утворенню кольок.

3. Масажуйте животик. Після кожного годування робіть малюкові масаж животика. Це не означає, що ви повинні натискати та розминати крихітні м’язики – просто круговими рухами за годинниковою стрілкою погладжуйте животик навколо пупчика. Така стимуляція нервових закінчень пришвидшить роботу кишечнику, знизить газоутворення, а отже, й ризик болю.

4. Стимулювати травний процес допоможе й тепла пелюшка: покладіть на неї малюка на животик – тепло допомагає навіть тоді, коли кольки вже з’явилися.

5. Стежте за тим, що немовля правильно прикладалося до грудей – дуже часто дитина заковтує повітря, і тоді больових відчуттів не уникнути.

6. Після кожного годування ставте дитину у вертикальне положення – поносіть на руках, притиснувши до грудей, протягом десяти хвилин.

7. Готуйте малюкові трав’яний чай. Заварюйте насіння фенхелю, анісу та кропу і по кілька ложечок давайте пити немовляті.


Інші новини розділу