У Канаді п'ятикласник зламував урядові сайти, працюючи на Anonymous Автор: lesya · Опубліковано: 01.11.2013 19:56 · Розділ: Кримінал

У світі є чимало геніїв. Люди з нестандартними здібностями живуть навколо нас, та мало кого ми знаємо в обличчя. Тому часом може видатися, що світ деградує, і в епоху, коли сила силенна відкриттів було зроблено, сьогодні важко когось здивувати. Але трапляються люди, яким попри все це вдається вразити оточуючих своїми нестандартними талантами.

Яскравим прикладом тому є один канадський хлопчик. Мешкає він в канадському Монреалі, і зовні це нічим собі непримітний хлопчина, який хіба що трохи більше за інших своїх однолітків захоплюється відеоіграми. Насправді ж учень п’ятого класу продемонстрував неймовірні здібності, за що й втрапив у халепу. Так, 12-річний юнак зламав кілька урядових сайтів та сайт канадської поліції. Цими днями юний хакер визнав себе винним у скоєних злочинах, а також зізнався, що працював на всесвітньо відому організацію хакерів Anonymous. Хлопчик також розповів, що за свої послуги він отримував безкоштовні відеоігри.

Ім’я хлопця не розсекречується. Відомо лише, що на цьому тижні він постав перед судом у справах неповнолітніх за звинуваченням у зломі сайтів поліції Монреаля та Квебекського інституту охорони здоров'я, а також урядового сайту Чилі.

На суд школяр з’явився разом зі своїм батьком. Той розповів, що для його сина злом був всього лише черговим завданням, і його дії аж ніяк не були політично мотивовані. А сам злочинець застеріг хакерів-початківців: «Ламати сайти легко, але не заходьте занадто далеко - вас вистежать».

Повідомляється також, що кібератаки, здійснені школярем, були проведені навесні минулого року. Саме тоді відбувалися масові студентські протести проти збільшення вартості університетської освіти. За попередніми даними, юний хакер наніс країні збитків щонайменше на шістдесят тисяч доларів.

Нагадаємо, що хакерське угруповання Anonymous наробило чимало шуму. Всього за кілька років свого існування воно здійснило ряд гучних кібератак, намагаючись у такий спосіб протестувати проти політичного курсу деяких держав. При цьому напади на сайти в багатьох випадках межували з нахабством - настільки точними і несподіваними були дії хакерів. Так, лише в цьому році вони здійснили напад на урядові сайти Перу та Південної Кореї, Туреччини та Ізраїлю. Не вдалося протистояти злому й сайту грецького апеляційного суду, а також цілій низці сайтів США та Мексики.

Джерело: http://ria.ru/

Інші новини розділу