США звинуватили Григорія Лепса у причетності до мафії Автор: lesya · Опубліковано: 01.11.2013 18:03 · Розділ: Кримінал

В центрі скандалу цими днями опинився знаменитий російський виконавець Григорій Лепс – США звинуватили його у причетності до євразійського злочинного угруповання. Всього під підозру американців потрапило шість осіб та чотири юридичні особи, а саму злочинну організацію охрестили «Братнім колом» (від «братви» та «кругової поруки»).

За твердженням американської влади, естрадний співак Григорій Лепс належав до пострадянської мафії.

Повідомляється також, що в злочинному угрупованні Лепсу відводилася роль кур’єра – саме такої думки дотримується фінансове відомство США, яке на своєму сайті опублікувало прізвище виконався, його точну дату народження та місцем перебування зазначило Таїланд. Григорій Лепс працював на Владислава Леонтьєва, який виконував роль глави Brothers' Circle (він став фігурантом списку в минулому році). В американському міністерстві фінансів зазначається, що естрадний виконавець сприяв своєму босу у перевезенні грошей. Незаконному, зрозуміло.

До списку було внесено імена ще п’яти осіб: Артура Бадаляна, Вадима Ляліна, Сергія Москаленка, Якова Рибальського та Ігоря Шликова.

На сайті Мінфіну доступна інформація щодо національної приналежності злочинців: Лялін і Шликов є росіянами, Москаленко народився в Узбекистані, а Рибальський є громадянином Ізраїлю.

В результаті цих подій американська влада ввела певні санкції, які заморожують активи перелічених осіб у США. Крім того, американським громадянам забороняється проводити з ними будь-які фінансові чи комерційні угоди.

Що ж стосується самого виконавця, то він назвав звинувачення американської влади брехнею та наклепом.

У даному контексті зазначимо, що два роки тому президент США Барак Обама зачислив "Братське коло" до списку транснаціональних організованих злочинних угруповань. Згідно з наявною у розпорядженні американського фінансового відомства інформацією, російська мафія «координує діяльність кількох злочинних мереж, вирішує суперечки між ними та керує діяльністю своїх членів у глобальному масштабі».

Зазначимо також, що Григорій Лепс - не перша російська знаменитість, в якої виникли проблеми з американським законом. Вже протягом багатьох років проблеми з американським правосуддям виникають у метра російської естради Йосипа Кобзона. В 1995 році американське зовнішньополітичне відомство навіть анулювало багаторазову візу артиста. Причина тому – знову ж таки підозри у зв’язках з мафією.

Джерело: http://www.rbc.ua/

Інші новини розділу